Reklama

 

Podtopienia

UG Dobra - komunikaty dotyczące podtopień


UG Dobra apeluje:

- zgłoszenia wypompowania wody kierować należy bezpośrednio do Straży Pożarnej - tel. 998

- kierowcy przejeżdżając przez rozlewiska i kałuże, z których odpompowywana jest woda powinni zachować szczególną ostrożność

 

Cała treść komunikatów:

 

W związku z sytuacją pogodową, dużymi opadami deszczu informuję, że sytuacja jest na bieżąco monitorowana w terenie. Obecnie w terenie działają wszystkie służby gminne i Straż Pożarna. Aby sprawnie można było kierować służby w miejsca wymagające odpompowywania wody prosi się mieszkańców o kierowanie zgłoszeń bezpośrednio do Straży Pożarnej pod nr 998.

Wójt Gminy Dobra

 

 

Od wczorajszego popołudnia, po ulewnych deszczach, które przeszły nad gminą wystąpiły liczne zalania i podtopienia. Ulewa wyrządziła wiele szkód, zalane zostały piwnice, jezdnie, ogrody, powalone zostały drzewa.
Obecnie najtrudniejsza sytuacja jest w Mierzynie w rejonie ulic: Marcepanowa, Nasienna, Kameralna, Długa, Wierzbowa, Brzozowa, Akacjowa, Wenus. W terenie działają wszystkie służby: Straż Pożarna, służby gminne oraz Wojska Ochrony Terytorialnej, które zostały włączone do usuwania skutków nawałnicy w rejonie ul. Marcepanowej z dyspozycji Wojewody.
W Mierzynie i Bezrzeczu przygotowano piasek i worki. Na chwilę obecną zgłoszonych zostało do Straży Pożarnej ponad 150 interwencji. Wody opadowe z Mierzyna odprowadzane są do rzeki Bukowej i cieku Wierzbak, które są już wypełnione po brzegi, co utrudnia spływ wód deszczowych. Służby miejskie działają w Szczecinie aby udrożnić spływ wód rzeką Bukową, co pozwoli na odprowadzenie wód z naszych terenów.


Prosimy kierowców aby przejeżdżając przez rozlewiska i kałuże, z których Strażacy wypompowują wodę, zachowali szczególną ostrożność.

Wójt Gminy Dobra


Info: UG Dobra

 

Reklama