Reklama r2m

 

Szczeciński Niepodległościowy Rajd Rowerowy - zaprasza Gryfus

Szczeciński Niepodległościowy Rajd Rowerowy - zaprasza Gryfus


Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus zaprasza rowerzystów ze Szczecina i Pomorza Zachodniego do wspólnego uczczenia Święta Niepodległości podczas Szczecińskiego Niepodległościowego Rajdu Rowerowego.

Uczestnicy rajdu zgromadzą się w dniu 11 listopada 2023 roku o godz. 10:30 przed siedzibą Szczecińskiego Klubu Rowerowego Gryfus na placu Praw Kobiet skąd wspólnie wyruszą o godz. 11:00 na przejazd ulicami Szczecina.

Około godz. 11:30 rowerzyści dotrą przed pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego mieszczący się przy placu Szarych Szeregów, gdzie złożą kwiaty i wspólnie odśpiewają Hymn Polski.

 

Następnie uczestnicy zgromadzenia przejadą na Polanę Miodową gdzie przy ognisku zakończą rajd. Rowerzyści pokonają łącznie około 11 kilometrów, wiec do udziału w wydarzeniu organizatorzy zapraszają zarówno dorosłych jak i młodzieży dzieci.

Organizatorzy zachęcają uczestników Szczecińskiego Niepodległościowego Rajdu Rowerowego do ubrania się w barwy narodowe oraz przytwierdzenia do rowerów narodowych flag. Partnerem wydarzenia jest szczeciński oddział Instytutu Pamięci Narodowej, który ufundował dla 100 rowerzystów pamiątkowe medale oraz koszulki w barwach narodowych. Uczestnictwo w rajdzie wymaga wcześniejszej rejestracji na stronie www.mierzyn.pl/gryfus

 

 

Chcemy na rowerach uczcić kolejną rocznicę odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę. Już w pierwszych godzinach zapisów zgłosiło się ponad 100 rowerzystów ze Szczecina i innych miejscowości Pomorza Zachodniego co zapowiada rekordową frekwencję” – powiedział Michał Rachowski, członek rady programowej Szczecińskiego Klubu Rowerowego Gryfus i organizator rajdu.

Podczas przejazdu przez Szczecin wspólnie oddamy cześć tym, którzy oddali życie za naszą Ojczyznę. Cieszymy się ogromnie, że żyjemy w niepodległym państwie i doceniamy to tym bardziej kiedy widzimy konflikty zbrojne tak blisko granic Polski” – powiedział Paweł Malinowski, prezes Szczecińskiego Klubu Rowerowego Gryfus.

Link do filmu z ubiegłorocznej edycji wydarzenia: https://youtu.be/I95jBqlbGVs

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/2026820374349862

Link do zapisów: www.mierzyn.pl/gryfus


Tekst i foto: Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus

 

Reklama r6s