Reklama r2m

 

Spotkania z kulturą i sztuką w ZULovej galerii na strychu

Spotkania z kulturą i sztuką w ZULovej galerii na strychu


Zachodniopomorski Uniwersytet Ludowy w Mierzynie serdecznie zaprasza na wernisaż młodego artysty - Karola Pabicha.

Wydarzenie - wystawa i spotkanie z artystą - będzie miało miejsce w sobotę, 5 sierpnia 2023 r. o godz. 17:00 w ZULovej galerii na strychu.

 

A tak o sobie i swoich pracach napisał sam autor:

"Nazywam się Karol Pabich. Właśnie obroniłem pracę na kierunku grafika projektowa na Akademii Sztuki w Szczecinie. Jestem osobą niepełnosprawną głuchoniewidomą - uczę się i rehabilituję.

Interesuje się sztuką, teatrem, komunikacją miejską i poznawaniem nowych technologii. Lubię poznawać nowe miejsca i ludzi, długie spacery i wędrówki po górach. Świat widzę wtedy z innej perspektywy i mam chęć tworzyć nowe projekty. Biorę udział w różnych konkursach z zakresu prac plastycznych i projektowania graficznego z typografią. Dzielę się swoją sztuką poprzez wystawy i publikacje.

Moja wystawa pod tytułem "Przełamywanie chwil" nawiązuje do całego życia i tego co nas spotyka. Każda praca to konkretny etap rozwoju, zdobywania nowych doświadczeń i dążenie do wyznaczonych celów. Dzięki małym cudom- chwilom, które były mi dane zdobyłem wrażliwość na świat i ludzi, współczucie, zrozumienie, łagodność i miłość, choć nie zawsze było to łatwe. Poznałem smak zarówno cierpienia , porażki jak i radości. Każda chwila na nowo mnie ukształtowała i za to jestem wdzięczny.

Na wernisażu zobaczą Państwo prace sensoryczne - dotykowe, malarstwo japońskie sumi-e, iluminacje z manuskryptów, plakaty animowane i statyczne oraz prace akrylowe i rysunki".


Info i grafika: UG Dobra / Zachodniopomorski Uniwersytet Ludowy w Mierzynie

 

Reklama r6s