Reklama

 

Polowanie - obwody łowieckie

Sanitarny odstrzał dzików i planowane polowania w najbliższą sobotę


Wojewoda Zachodniopomorski wydał 21 października 2020 rozporządzenie nr 10/2020 o sanitarnym odstrzale dzików na terenie naszego województwa.

Pytania od dziennika Mierzyn skierowane w związku z tym prawie 2 tygodnie temu do Wojskowego Koła Łowieckiego "Bażant" oraz do Koła Łowieckiego "Jeleń" - pozostały bez odpowiedzi...

 

Zgodnie z rozporządzeniem Wojewody - na wniosek Zachodniopomorskiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii - w związku z zagrożeniem afrykańskim pomorem świń zarządzony został odstrzał sanitarny dzików wolno żyjących.  Odstrzał ma być wykonany do 14 grudnia 2020 r. w liczbie określonej w poszczególnych obwodach łowieckich w załączniku do rozporządzenia.

Dla obwodów łowieckich na terenie Gminy Dobra (119 i 121 - mapa na stronie Informator - Mapa obwodów łowieckich) ustalona liczba dzików do odstrzału wynosi po 60 dla każdego obwodu.

 

Blisko 2 tygodnie temu zwróciliśmy się do kół łowieckich, które zgodnie z informacją Wójt Gminy Dobra planują polowania zbiorowe na terenie naszej gminy - z zapytaniem, czy planowane polowania mają także na celu realizację rozporządzenia Wojewody, ale nie uzyskaliśmy odpowiedzi.

 

Najbliższe planowane polowania zbiorowe zarówno w obwodzie 119 jak i 121 - już w tę sobotę, 7 listopada 2020r.


Info: Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego - http://www.wrir.wzp.pl

 

Reklama