Reklama r2m

 

IV Mierzyński Rodzinny Rajd Rowerowy

Ruszyły zapisy na IV Mierzyński Rodzinny Rajd Rowerowy

W najbliższą niedzielę (tj. 28 czerwca 2020 roku) odbędzie się IV Mierzyński Rodzinny Rajd Rowerowy, który organizuje Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus. Szczeciński klub do współpracy przy projekcie zaprosił Rowerowy Mierzyn, Sołectwo Mierzyn oraz mierzyńskie organizacje pozarządowe: Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Sołectwa Mierzyn oraz My w Gminie Dobra.
Partnerem wydarzenia tradycyjnie jest Centrum Handlowe Ster na którego patio rowerzyści zakończą rajd.

Rowerzyści w bardzo spokojnym tempie pokonają dystans kilometrów jadąc ulicami Mierzyna oraz szczecińskich Gumieniec. Nad bezpieczeństwem uczestników rajdu będą czuwali policjanci z Mierzyna, Polic oraz Szczecina. Po dotarciu do patio Centrum Handlowego Ster rowerzyści otrzymają drobny poczęstunek.

Poprzednie edycje tego wydarzenia gromadziły nawet 400 rowerzystów, ale ze względu na trwającą epidemią spowodowaną przez koronawirusa SARS-CoV-2 zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 19 czerwca 2020 w tegorocznej edycji maksymalnie będzie mogło wziąć udział 150 osób. Uczestnicy rajdu będą zobowiązani do zachowania innych ograniczeń wynikających z tego rozporządzenia o których informuje organizator wydarzenia.

Dlatego też po raz pierwszy w historii organizowanych przez Fundację Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus oraz Rowerowy Mierzyn rajdów rodzinnych zostały wprowadzone obowiązkowe zapisy, aby organizatorzy nie przekroczyli maksymalnej ilości uczestników wydarzenia. Na IV Mierzyński Rodzinny Rajd Rowerowy należy zapisać się przez stronę www.mierzyn.pl

Udział w wydarzeniu tradycyjnie będzie bezpłatny.

Wydarzenie może się odbyć dzięki środkom pozyskanym w ramach Programu Społecznik z budżetu województwa zachodniopomorskiego. Dzięki tej dotacji uczestnicy rajdu otrzymają pamiątkowe medale, dzieci - odblaskowe kamizelki rowerowe, a zwycięzcy konkursów - nagrody (konkursy ze względu na trwającą epidemię odbędą się w formie online).

Bardzo się cieszę, że po przerwie związanej z epidemią koronawirusa SARS-CoV-2 możemy zaprosić miłośników rodzinnej jazdy na rowerze na IV Mierzyński Rodzinny Rajd Rowerowy.
Jesteśmy na bieżąco w kontakcie z Powiatową Stacją Sanitarno – Epidemiologiczną w Policach oraz służbami zabezpieczającymi to wydarzenie, bo bezpieczeństwo uczestników jest dla nas priorytetem. Zapraszam gorąco do Mierzyna na nasze rowerowe święto
” – powiedział Paweł Malinowski, prezes Szczecińskiego Klubu Rowerowego Gryfus.

Trasa rajdu: https://www.komoot.com/tour/204661518

Info: Fundacja Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus - https://gryfus.szczecin.pl

 

Reklama r6s