Reklama r2m

 

Lekarstwa

Rezerwacja i zakup leków w aptece w czasie epidemii


Przez ostatnie tygodnie ograniczonego poruszania się poza domem dużym problemem stało się robienie zakupów. Także tych szczególnych - lekarstw - bo jak w wielu miejscach tak i w aptekach obowiązują restrykcje dotyczące liczby klientów obecnych w środku apteki.

Dlatego warto wcześniej sprawdzić dostępność leku i zarezerwować go do odbioru. W internecie działa portal udostępniający taką usługę, a w sieci obsługiwanych aptek są także apteki mierzyńskie.

 

Portal KtoMaLek - https://ktomalek.pl - pozwala na sprawdzenie dostępności leku w najbliższych aptekach i zarezerwowanie go.

Po rezerwacji użytkownik otrzymuje e-mail z potwierdzeniem rezerwacji, w którym jest także informacja o sposobie odwołania rezerwacji, gdyby była taka potrzeba. Następnie użytkownik otrzymuje e-mail z wybranej apteki wskazujący datę możliwego odbioru oraz czas ważności rezerwacji.

Apteki mogą udostępniać informacje o cenach zarezerwowanych leków i wówczas powinny sprzedać taki lek po cenie wskazanej przy rezerwacji, ale nie mają takiego obowiązku.

Co jest ważne:

  • portal KtoMaLek nie prowadzi sprzedaży leków, a jedynie rezerwację w wybranej aptece
  • rezerwacja leku na portalu jest usługą bezpłatną
  • wykupując zarezerwowany lek, który jest na receptę - klient musi w aptece przedstawić receptę i ewentualnie uprawnienia refundacyjne
  • można także skorzystać z bezpłatnych aplikacji na smartfony (Android, iOS), w ramach których działa serwis

Więcej szczegółów - na stronie https://ktomalek.pl

 

Przy tej okazji należy wspomnieć o zaleceniach Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego dotyczących zachowania ostrożności przy kupowaniu leków:

  1. kupuj leki tylko w aptece ogólnodostępnej, jeśli dokonujesz zakupu przez internet, upewnij się, że apteka działa legalnie i prowadzi jednocześnie sprzedaż stacjonarną

  2. nie daj się oszukać nieuczciwym sprzedawcom oferującym różnego rodzaju leki, preparaty chroniące przed zarażeniem wirusem czy testy na obecność koronawirusa. Stosowanie leków niewiadomego pochodzenia naraża Twoje zdrowie i życie.

  3. pamiętaj, że kupując lek niewiadomego pochodzenia możesz kupić lek sfałszowany, a to może doprowadzić do utraty zdrowia, a nawet życia.

Info: KtoMaLek - https://ktomalek.pl , http://centrumprasowe.pap.pl , Główny Inspektorat Farmaceutyczny

 

Reklama r6s