Reklama

 

Referendum lokalne

Referendum gminne - cisza wyborcza i głosowanie


Od północy 2020-06-06 obowiązuje cisza wyborcza.

Przypominamy, gdzie można głosować i w jakich godzinach.

 

Za ok. kwadrans - o godz. 00:00 w dniu 2020-06-06 rozpocznie się cisza wyborcza, trwająca aż do zakończenia głosowania, czyli do godz. 21:00 w dniu 2020-06-07 (niedziela).

W trakcie ciszy wyborczej "zabronione jest zwoływanie zgromadzeń, organizowanie pochodów i manifestacji, wygłaszanie przemówień, rozdawanie ulotek, jak też prowadzenie w inny sposób agitacji w związku z referendum" (art. 29 ust. 3 ustawy o referendum lokalnym).

 

Wykorzystajmy ten czas do stonowania nastrojów i emocji, oraz przemyślenia i samodzielnego podjęcia decyzji co do uczestnictwa w referendum i sposobie głosowania.

Szanujmy siebie, swoje zdania i poglądy. Każde stanowisko można wyrazić w cywilizowany, kulturalny sposób bez brania złych przykładów ze szczytów polityki.

 

Głosowanie odbywa się w niedzielę - 2020-06-07 w godz. 7:00-21:00.

Informacja o lokalach wyborczych i granicach obwodów głosowania dla całej gminy jest w artykule: Referendum - nowe obwieszczenie Wójta Gminy Dobra

 

Dla Mierzyna lokale wszystkich trzech Obwodowych Komisji Wyborczych zlokalizowane są w Publicznej Szkole Podstawowej przy ul. Kolorowej 27.

Należy zabrać ze sobą dowód tożsamości, warto mieć swój długopis i swoją maseczkę.


Info: UG Dobra - https://dobraszczecinska.pl

 

Reklama