Reklama r2m

 

Prawo - rozstrzygnięcie

Punkty: pomocy prawnej i poradnictwa obywatelskiego - nadal w Wołczkowie


W maju bieżącego roku informowaliśmy, że działające w Gminie Dobra: Punkt Nieodpłatnej Pomocy Prawnej oraz Punkt Nieodpłatnego Poradnictwa Obywatelskiego tymczasowo zmieniają swoją siedzibę - z Dołuj na Wołczkowo.

Zmiana miała potrwać do 31 sierpnia 2023 r. Jednak okazuje się, że ze względu na kwestie organizacyjne zmiana potrwa do 31 października 2023 r.

 

Informację o tym przekazało Starostwo Powiatowe w Policach.

 

Z pomocy takiej mogą skorzystać osoby, które nie są w stanie ponieść kosztów odpłatnej pomocy w tym zakresie, także osoby fizyczne prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą, o ile nie zatrudniały innych osób w ciągu ostatniego roku.

Obydwa punkty standardowo są umiejscowione w Dołujach w filii GCKiB przy ul. Żubrzej 7 - ale na okres do 31 października 2023 r. zostały przeniesione do Wołczkowa na ul. Lipową 11a (budynek filii GCKiB w Dobrej Klub w Wołczkowie).

  • Punkt Nieodpłatnej Pomocy Prawnej zaprasza w każdy roboczy piątek w godz. 11:15-15:15,
  • Punkt Nieodpłatnego Poradnictwa Obywatelskiego każdą roboczą środę w godz. 12:00-16:00,

 

Świadczenie pomocy w obu punktach odbywa się według kolejności zgłoszeń, po telefonicznym umówieniu wizyty. Zgłoszeń dokonuje się pod numerem telefonu 91 43 28 143, w dni robocze w godzinach:

  • w poniedziałek w godz. 7:30 - 16:00,
  • od wtorku do czwartku w godz. 7:30 - 15:30
  • oraz w piątek w godz. 7:30 - 15.00

Z ważnych powodów dopuszcza się ustalenie innej kolejności udzielania nieodpłatnej pomocy prawnej. Kobiecie, która jest w ciąży, udzielanie nieodpłatnej pomocy prawnej lub nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego odbywa się poza kolejnością.


Tekst: Grzegorz Krakowiak
Grafika: ilustracyjna
Źródło: Starostwo Powiatowe w Policach

 

Reklama r6s