Reklama r2m

 

Szkoła i maseczki

PSP Mierzyn - rozpoczęcie roku szkolnego w maseczkach


Informacja o obowiązku noszenia w PSP Mierzyn maseczek przez uczniów wzbudziła emocje. Uspokajamy - dotyczy to tylko jednego dnia - 01 września 2020 r.

Na kilka pytań skierowanych do UG Dobra ponad tydzień temu, a odnoszących się do rozpoczęcia roku szkolnego i funkcjonowania szkół w naszej gminie - Urząd Gminy wciąż nie odpowiedział...

 

Obowiązek noszenia w szkole maseczek m.in. przez uczniów odnosi się do dnia rozpoczęcia roku szkolnego - czyli 01 września.

W trakcie zajęć w szkole takiego obowiązku raczej nie będzie, ale należy pamiętać, że zgodnie ze wskazówkami Ministerstwa Edukacji Narodowej:

  • Uczeń na terenie szkoły nie ma obowiązku zakrywania nosa i ust. Może to robić dla zwiększenia własnego bezpieczeństwa.
  • Dyrektor szkoły, bez względu na to, czy placówka znajduje się w strefie czerwonej, żółtej czy zielonej, może wprowadzić dodatkowe obostrzenia lub środki bezpieczeństwa, takie jak np. obowiązek zakrywania nosa i ust w częściach wspólnych szkoły czy podczas przerw.

Szczegóły będą przekazane dzieciom przez wychowawców na rozpoczęciu roku szkolnego.

Przypuszczalnie wytyczne sanitarne dotyczące toku nauki zostaną opublikowane także w poniedziałek, 2020-08-31, na stronie internetowej szkoły i w dzienniku elektronicznym.


Info: PSP Mierzyn - http://pspmierzyn.pl, MEN - https://www.gov.pl/web/edukacja

 

Reklama r6s