Reklama r2m

 

Program "Czyste Powietrze" - spotkanie dla mieszkańców Gminy Dobra

Program "Czyste Powietrze" - spotkanie dla mieszkańców Gminy Dobra


Wójt Gminy Dobra serdecznie zaprasza mieszkańców na spotkanie konsultacyjne dotyczące Programu Priorytetowego Czyste Powietrze, w którym będzie uczestniczył Doradca Energetyczny z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

Spotkanie odbędzie się 29 marca 2023 r. (środa) w godz. 18:30 - 20:00 w Klubie w Dobrej przy ul. Granicznej 31.

 

Podczas spotkania przedstawione zostaną informacje o aktualnych założeniach programu, rodzajach przedsięwzięć na które można uzyskać dofinansowanie, jak również sposobach składania wniosków o dofinansowanie oraz zasadach jego realizacji i rozliczania.

„Czyste Powietrze” to kompleksowy program rządowy, którego celem jest poprawa jakości powietrza, zmniejszenie lub uniknięcie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń wprowadzanych do atmosfery przez domy jednorodzinne oraz poprawę efektywności energetycznej budynków.

Doradca Energetyczny z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie przedstawi praktyczne informacje, jak zdobyć atrakcyjne dofinansowanie na wymianę pieca i termomodernizację domu w ramach Programu Czyste Powietrze, a także jak taką inwestycję przeprowadzić ekologicznie i ekonomicznie.

Program zakłada dofinansowanie do wymiany starych kotłów na paliwo stałe tzw. kopciuchów oraz termomodernizacji budynków jednorodzinnych. Skierowany jest do osób fizycznych będących właścicielami domów jednorodzinnych lub lokali mieszkalnych wydzielonych w budynku jednorodzinnym.

 

Wójt Gminy Dobra
Teresa Dera


Tekst i grafika: UG Dobra

 

Reklama r6s