Reklama r2m

 

Program "Czyste Powietrze" - spotkanie dla mieszkańców Gminy Dobra

Program "Czyste Powietrze" - spotkanie dla mieszkańców Gminy Dobra


Wójt Gminy Dobra serdecznie zaprasza mieszkańców na spotkanie konsultacyjne dotyczące Programu Priorytetowego Czyste Powietrze, w którym będą uczestniczyć Doradcy Energetyczni z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Szczecinie.

Spotkanie odbędzie się 25 marca 2022 r. w godz. 18:00 - 20:00 w Klubie w Dobrej przy ul. Granicznej 31.

 

Podczas spotkania przedstawione zostaną informacje o aktualnych założeniach programu, rodzajach przedsięwzięć na które można uzyskać dofinansowanie, jak również sposobach składania wniosków o dofinansowanie oraz zasadach jego realizacji i rozliczania.

"Czyste Powietrze" to kompleksowy program rządowy, którego celem jest poprawa jakości powietrza, zmniejszenie lub uniknięcie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń wprowadzanych do atmosfery przez domy jednorodzinne oraz poprawę efektywności energetycznej budynków.
Doradcy Energetyczni Funduszu przedstawią praktyczne informacje, jak zdobyć atrakcyjne dofinansowanie na wymianę pieca i termomodernizację domu w ramach Programu Czyste Powietrze, a także jak taką inwestycję przeprowadzić ekologicznie i ekonomicznie.

Program zakłada dofinansowanie do wymiany starych kotłów na paliwo stałe tzw. kopciuchów oraz termomodernizacji budynków jednorodzinnych. Skierowany jest do osób fizycznych będących właścicielami domów jednorodzinnych lub lokali mieszkalnych wydzielonych w budynku jednorodzinnym.

 

Wójt Gminy Dobra
Teresa Dera


Info i grafika: UG Dobra

 

Reklama r6s