Reklama r2m

 

Ponad 200 rowerzystów pojechało w Niepodległościowym Rajdzie Rowerowym

Ponad 200 rowerzystów pojechało w Niepodległościowym Rajdzie Rowerowym


Ponad 200 rowerzystów ze Szczecina i innych miejscowości Pomorza Zachodniego przybyło na Szczeciński Niepodległościowy Rajd Rowerowy.

Uczestnicy wydarzenia uczcili Narodowe Święto Niepodległości wspólnym przejazdem przez stolicę Pomorza Zachodniego. Piękna pogoda sprawiła, że w tym roku wyjątkowo licznie w rajdzie uczestniczyły dzieci oraz młodzież.


Rowerzyści zgromadzili się przy siedzibie Szczecińskiego Klubu Rowerowego Gryfus gdzie otrzymali pamiątkowe koszulki oraz flagi na rowery ufundowane przez szczeciński odział Instytutu Pamięci Narodowej. O godz. 11:00 z Wałów Chrobrego rowerzyści ubrani w barwy narodowe oraz wyposażeni we flagi narodowe wyruszyli na wspólny przejazd ulicami Szczecina. Przejechali m.in. przez plac Solidarności, aleję Niepodległości i ulicę Marszałka Józefa Piłsudskiego. Przed godz. 12:00 uczestnicy zgromadzenia dotarli przed pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego gdzie rowerzyści wraz z przedstawicielem IPN złożyli kwiaty i wspólnie z mieszkańcami Szczecina odśpiewali Hymn Polski. Rajd niepodległościowy zakończył się na Polanie Miodowej, gdzie organizatorzy przygotowali ognisko. Na mecie rajdu uczestnicy wydarzenia otrzymali pamiątkowe medale. Przejazd rowerzystów zabezpieczali wolontariusze oraz policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie.

„Cieszymy się, że jako rowerzyści możemy w „rowerowy sposób” uczcić niepodległość naszej Ojczyzny. Wydarzenie zgromadziło nie tylko dorosłych, ale także dzieci i młodzież. Chcemy duch patriotyzmu pogłębiać także wśród najmłodszych” - powiedział Michał Rachowski, członek rady programowej Szczecińskiego Klubu Rowerowego Gryfus i organizator rajdu.

„Jesteśmy dumni z tego, że jesteśmy Polakami co wyrażamy m.in. umieszczając godło Polski na naszych strojach klubowych. Święto Niepodległości jest dla nas okazją, aby podkreślić nasz patriotyzm i wyrazić cześć wobec tych, którzy oddali życie za niepodległą Polskę. Dziękujemy naszym partnerom i sponsorom za ufundowanie medali, koszulek oraz flag na rowery bo dzięki temu nasz przejazd był jeszcze bardziej „biało - czerwony” – powiedział Paweł Malinowski, prezes Szczecińskiego Klubu Rowerowego Gryfus.

„Z roku na rok wydarzenie cieszy się coraz większą frekwencją. W tym roku szczególnie cieszy liczna obecność najmłodszych” – powiedziała Krystyna Roszak.

Partnerem wydarzenia był szczeciński oddział Instytutu Pamięci Narodowej, który ufundował dla uczestników rajdu pamiątkowe koszulki, okolicznościowe medale oraz flagi narodowe na rowery. Na organizację wydarzenia Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus pozyskał także tzw. małą dotację z budżetu Miasta Szczecin. Partnerem motoryzacyjnym wydarzeniem była Grupa Gezet.

Wideorelacja z rajdu: https://youtu.be/jdSgENeTrYw

Fotogaleria przygotowana przez portal Mierzyn: https://photos.app.goo.gl/Us67VtcR5Magw1Lq7


Tekst i foto: Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus

 

Reklama r6s