Reklama r2m

 

Pomorze Zachodnie - aplikacja dla miłośników turystyki rowerowej

Pomorze Zachodnie - aplikacja dla miłośników turystyki rowerowej

Idealny prezent na wakacje dla miłośników turystyki rowerowej pojawił się niespełna tydzień temu.

To aplikacja na smartfony, która nas wita hasłem: Rowerem przez Pomorze Zachodnie, a którą przygotował Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego.

Przedstawiamy jej możliwości - także na zrzutach ekranu - i zachęcamy do pobierania, testowania, korzystania!

Apkę można od 16 czerwca bezpłatnie ściągnąć z Google Play i AppStore. Dla Androida prezentuje się następująco:

Wraz z aplikacją dostępna jest taka sama informacja na stronie WWW - https://rowery.wzp.pl

Aplikacja jest wizualnie ładna, przyjemnie i prosto się nią posługuje, jest dość intuicyjna. Dzięki niej mamy dostęp do:

  • mapy z trasami rowerowymi
  • blisko 20 tras rowerowych
  • setek miejsc turystycznych
  • podręczną encyklopedię roślin i zwierząt z ich lokalizacjami
  • zbiór nadchodzących wydarzeń w naszym regionie

Wybrane trasy, miejsca, rośliny i zwierzęta można dodawać do kafelka "Ulubione", a interesujące nas wydarzenia - do kalendarza w smartfonie lub on-line.

 

Po zainstalowaniu mamy ekran startowy prezentujący 3 główne obszary: polecane trasy, polecane miejsca, wydarzenia. Na dole ekranu - pasek z szybkim dostępem do najpotrzebniejszych opcji oraz przejście do menu aplikacji.

Po przejściu do opcji "Trasy" mamy przegląd tras z podstawowymi informacjami: nazwa, długość i odległość od naszej lokalizacji do punktu startowego.

Po wybraniu trasy mamy informację o niej, jej przebieg na mapie z zaznaczonymi obiektami, a także listę obiektów na trasie. W każdej chwili możemy wybraną trasę udostępnić (np. na Facebooku), pobrać jej ślad jako GPX lub nawigować do trasy.
Przy ostatniej opcji mamy możliwość nawigowania od naszej lokalizacji do punktu początkowego lub końcowego trasy lub nawigować po trasie, jeśli jesteśmy na jej przebiegu.

Trasy możemy filtrować według kilku kryteriów, m.in. zadanej długości trasy lub czasu przejazdu.

Opcja "Mapa" pokazuje przebieg tras na mapie oraz (przy odpowiednim zbliżeniu) lokalizację punktów zapisanych w bazie aplikacji. Bardzo interesującą opcją jest pokazywanie rodzaju nawierzchni poszczególnych odcinków tras , a także intensywności ruchu samochodowego w śladzie trasy.

"Miejsca" to lista wielu ciekawych i atrakcyjnych turystycznie miejsc. Każde miejsce ma swój opis i szczegóły typu: lokalizacja, strona WWW, telefon, świadczone usługi i sposoby płatności. Oczywiście miejsca możemy dodawać do "ulubionych" jak również wytyczać  trasę dojazdu do nich.
W zbiorze "Wydarzenia" mamy wykaz wydarzeń różnego rodzaju wraz z opisami, terminami, lokalizacją na mapie i oczywiście - możliwością wytyczenia trasy dojazdu do wydarzenia, także siecią szlaków rowerowych.
W opcji "Menu" przechodzimy do strony z kafelkami wszystkich funkcjonalności aplikacji. Wśród nich mamy ważną opcję - możliwość zgłoszenia usterki w jednej ze zdefiniowanych kategorii (błąd oznakowania, zniszczenie lub brak nawierzchni drogi, miejsce niebezpieczne, zaniedbana zieleń).

Aplikacji jeszcze nie testowałem praktycznie. To nowość, która po jej przejrzeniu daje bardzo pozytywne wrażenia i aż chce się jechać w zachodniopomorskie na rowerze!

Gorąco zachęcam - pobierajcie i korzystajcie!


Info: własne, zrzuty ekranu: własne - z aplikacji "Rowerem przez Pomorze Zachodnie"

 

Reklama r6s