Reklama r2m

 

Kosz - serce na nakrętki

Pogoń Plastik - zapełnij serce nakrętkami i pomóż potrzebującym

Na początku listopada w centrum Mierzyna przy ul. Weleckiej pojawiło się wielkie czerwone serce - kosz na plastikowe nakrętki.  O inicjatywie fundacji Pogoń Plastik informowała Joanna Napiwodzka - Wicestarosta Policki - która jest inicjatorką tej akcji w Mierzynie. Serce ma wspomóc zbiórkę dla Wojtka - chłopca z mózgowym porażeniem dziecięcym.

Zapytaliśmy Panią J. Napiwodzką o kilka szczegółów, a zwłaszcza - czy serce zostanie w Mierzynie na stałe...

 

Kosz na plastikowe nakrętki w kształcie serca to projekt fundacji Pogoń Plastik, który realizowany jest w ramach programu #BosmanDlaRegionu. Kosze pochodzą z firmy Ogrodzenia, bramy, automatyka - Agmet. Kosze pojawiły się m.in. w Szczecinie, Policach, Goleniowie i Świnoujściu.

W Powiecie Polickim inicjatorami akcji są Radni Koalicji Obywatelskiej: w Przecławiu - Radny Shivan Fate, w Policach - Janusz Szwyd, a w Mierzynie - Joanna Napiwodzka. Kosz oprócz funkcji pro-ekologicznej (zbieranie plastiku do recyklingu) wspomaga także potrzebujących.
Mierzyński kosz wspiera Wojtusia - chłopca z mózgowym porażeniem dziecięcym, dla którego zbiórka prowadzona jest w serwisie Siepomaga: https://www.siepomaga.pl/wojtus-bugajski

Jak informuje Pogoń Plastik - mierzyński kosz stanął dzięki inicjatywie radnych Powiatu Polickiego przy wsparciu i zgodzie Wójt Gminy Dobra, która udostępniła miejsce.

Inicjatywa koszy-serc spotyka się z bardzo pozytywnym przyjęciem przez mieszkańców - w Mierzynie kosz został postawiony 4 listopada, a już tydzień później był pełny!

Czy kosz pozostanie więc w Mierzynie na dłużej? Zapytaliśmy Panią J. Napiwodzką, do kiedy trwa akcja wsparcia dla Wojtusia i co dalej z koszem?

"Na ten moment nie ma decyzji o dacie końcowej, więc działamy do odwołania. Liczymy na zebranie jak największego wsparcia dla Wojtusia.
Niezależnie od rozwoju przedsięwzięcia kosz pozostanie w tym miejscu na stałe. " - poinformowała Wicestarosta Policki.

Joanna Napiwodzka jest pełna uznania dla Mierzynian - zapytana o częstotliwość odbioru nakrętek z kosza odpowiedziała: "Nakrętki odbierane są zaraz po całkowitym zapełnieniu kosza. W Mierzynie pierwsze napełnienie zajęło tylko tydzień. Nasi mieszkańcy to fantastyczni ludzie o wielkich sercach!"

Czy będą w Mierzynie kolejne kosze-serca? Jest taka szansa, a jeśli pojawi się możliwość i decyzja o postawieniu kosza w kolejnej lokalizacji - mieszkańcy zostaną niezwłocznie poinformowani.
Może to być jednak odsunięte w czasie, bo mieszkańcy innych miejscowości naszej gminy także chcą mieć takie serce.


Info: Joanna Napiwodzka - Radna Powiatu Polickiego, Fundacja Pogoń Plastik - https://www.facebook.com/pogon.plastik

 

Reklama r6s