Reklama

 

Opera na Zamku promuje #zostańwdomu i ... szyje maseczki!

Opera na Zamku promuje #zostańwdomu i ... szyje maseczki!


W piątek obiegła nasz region informacja, że firma DGS Poland przekazała 20 tys. maseczek ochronnych dla szpitala przy ul. Arkońskiej.

Okazuje się, że także szczecińska Opera na Zamku - poza włączeniem się w akcję #zostańwdomu - zaczęła szycie... maseczek ochronnych!

 

Niedawno, 10 dni temu, informowaliśmy o odwołaniu do końca marca wydarzeń z udziałem publiczności. Dla Opery jak i dla całej branży kulturalnej to szczególnie trudny czas, gdy obcowanie z widownią jest wykluczone.

Opera na Zamku jednak aktywnie włącza się w działania pozasceniczne, wynikające z potrzeby chwili.

Od 17 marca instytucja ta włączając się do akcji #zostańwdomu rozpoczęła na swojej stronie facebookowej przypominać najciekawsze rozmowy z artystami i realizatorami, trailery, flashmoby oraz inne, dotąd niepublikowane materiały filmowe do wybranych spektakli. Wirtualny świat kultury Opera prezentuje na stronie: https://www.facebook.com/OperaNaZamku

W piątek, 20 marca, Opera na Zamku poinformowała z kolei, że uruchamia swoją pracownię krawiecką i rozpoczyna pracę na rzecz szpitali i pogotowia.
Krawcowe będą szyły maseczki z atestowanych materiałów przekazanych przez Wojewódzką Stację Pogotowia Ratunkowego.
Wszystkie kroki, które podejmuje Opera, są zgodne z wytycznymi placówek ochrony zdrowia, a krawcowe pracują w bezpiecznych warunkach, zgodnych z zalecaniami. Uszyte maseczki będą dowożone przez pracowników Opery na Zamku bezpośrednio do szpitali i pogotowia.


Info: Opera na Zamku - komunikat prasowy

 

Reklama