Reklama

 

Od dzisiaj odpady BIO w Gminie Dobra tylko w workach brązowych

Od dzisiaj odpady BIO w Gminie Dobra tylko w workach brązowych


Od marca do listopada odpady biodegradowalne (w tym także kuchenne) mieszkańcy Gminy Dobra powinni wystawiać do odbioru tylko w workach brązowych - 120l.
Jeszcze przez miesiąc bioodpady będą odbierane w cyklu "1 raz na 2 tygodnie", a od kwietnia - co tydzień.

Ponadto: Kierownik WGOKiE apeluje o właściwe przygotowanie worków do odbioru, a my udostępniamy Regulamin PSZOK, zaktualizowane informacje i nową wersję ściągawki do pobrania.

 

Zgodnie z informacjami UG Dobra od grudnia do lutego odbierane są odpady BIO tylko kuchenne - tylko w małych workach biodegradowalnych 35l.  Od marca do listopada korzystamy na bioodpady tylko z worków brązowych - 120l - także na odpady BIO kuchenne. Wciąż odbiór bioodpadów będzie raz na 2 tygodnie, ale od kwietnia - już co tydzień.

 

Kierownik WGOKiE apeluje o właściwe przygotowywanie do odbioru worków z odpadami - muszą być bezwzględnie zawiązane i wystawiane w sposób widoczny dla pracowników odbierających odpady. Worki powinny być ustawiane obok siebie, aby widać było każdą z frakcji wystawionych do odbioru.

 

Od 14 stycznia 2021r. obowiązuje w naszej gminie Regulamin PSZOK. Doprecyzowuje on sposób funkcjonowania PSZOK i zanim wybierzemy się do tego punktu - warto sprawdzić, jak przygotować odpady, co możemy wywieźć i czego może od nas wymagać pracownik PSZOK. Istotną informacją, jaką udało się uzyskać są rodzaje opon, które możemy oddać do PSZOK.

W menu "Gmina -> Gospodarowanie odpadami" udostępniamy w zakładce "Do pobrania" Regulamin PSZOK.

W oparciu o ten regulamin:

  •  zaktualizowane zostały informacje o PSZOK w menu "Gmina -> Gospodarowanie odpadami" w zakładce "PSZOK"

  • przygotowana została nowa wersja "ściągawki" (przewodnika), która ma zaktualizowaną stronę 1 - o informacje dotyczące PSZOK


Info: UG Dobra - https://dobraszczecinska.pl

 

Reklama