Reklama r2m

 

Koronawirus - maseczka - sport

Od 4 maja - II etap znoszenia ograniczeń związanych z epidemią


Od 4 maja rozpoczyna się kolejny etap znoszenia ograniczeń związanych z epidemią. Dziennik Mierzyn przygotował przegląd zmian na schemacie osi czasu.

W naszej gminie od poniedziałku 4 maja udostępnione zostają boiska, Orlik i Mierzynianka, a od 11 maja - także biblioteki.

Więcej szczegółów - poniżej:

 

Od środy 6 maja dopuszczono pod pewnymi rygorami otwarcie żłobków i przedszkoli.
Jednakże na spotkaniu Wójt Gminy Dobra z dyrektorami tych placówek w Gminie - podjęto decyzję o wstrzymaniu się z otwarciem placówek. Decyzja zostanie podjęta po uzyskaniu szczegółowych wytycznych z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej.

 

Od poniedziałku - 4 maja - złagodzone zostają ograniczenia w korzystaniu z obiektów sportowych. Wprowadzone zostały limity osób, które mogą jednocześnie korzystać z określonych obiektów.
I tak np. max do 6 osób może korzystać ze stadionów, boisk szkolnych i wielofunkcyjnych (m.in. Orlików), a z kortów tenisowych - max do 4 osób na jeden kort.
Na terenie naszej gminy tego dnia również zostaną otwarte boiska sportowe, kompleks boisk sportowych ORLIK oraz teren sportowo-rekreacyjny "Mierzynianka".

 

Od 4 maja dopuszczono również otwarcie placówek kultury, jak biblioteki, archiwa, muzea.
W naszej gminie podjęta została decyzja, że biblioteki zostaną otwarte od poniedziałku, 11 maja.

 

Z pozostałych zmian:

  • mniej ograniczeń w dużych sklepach - zostają one otwarte, ale z limitem osób i bez możliwości spożywania posiłków na miejscu
  • ruszają hotele i noclegi, ale bez basenów i siłowni, a posiłki hotelowe mogą być spożywane tylko w pokoju
  • sklepy budowlane ponownie zostają otwarte w weekendy
  • rusza rehabilitacja lecznicza, ale bez salonów masażu
  • zniesiona zostaje obowiązkowa kwarantanna dla pracowników i uczniów strefy transgranicznej

 

Przegląd zmian został przygotowany także w postaci schematu osi czasu - zachęcamy do przejrzenia pod adresem: https://mierzyn.pl/koronawirus-zmiany-w-ograniczeniach

Oś czasu dostępna jest także ze strony głównej portalu dziennika Mierzyn - pod pomarańczowym przyciskiem "Koronawirus - zmiany w ograniczeniach funkcjonowania".


Info: KPRM - https://www.gov.pl/web/koronawirus , UG Dobra - https://dobraszczecinska.pl

 

Reklama r6s