Reklama r2m

 

Nowe mierzyńskie przedszkole

Nowe mierzyńskie przedszkole - inwestycja w dzieci

Ostatnio dziennik Mierzyn pisał o kryteriach naboru i harmonogramie przyjęć do placówek edukacyjnych, których organem prowadzącym jest Gmina Dobra.

Nie sposób oczywiście nie napisać o trwającej budowie nowego mierzyńskiego przedszkola, które już w tym roku ma zacząć działalność. Poprosiłem o kilka słów praktycznych wyjaśnień UG Dobra, które wraz z innymi informacjami składają się na bardziej realny obraz działania nowej placówki.

Uroczyste podpisanie aktu erekcyjnego oraz wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę budynku przedszkola odbyło się 25 kwietnia 2019r. , w obecności przedstawicieli władz Gminy Dobra, Radnych, Dyrektorów szkół, uczniów, rodziców, wykonawcy prac - Przedsiębiorstwa Wielobranżowego "EBUD" – Przemysłówka Sp. z o.o., z siedzibą w Bydgoszczy.

Budowa przedszkola rozpoczęła się w listopadzie 2018 roku i ma zostać ukończona do 31 maja 2020 r.

Rozpoczęcie działalności przedszkola planowane jest od 01 września 2020 r.
 
Placówka przy ul. Kolorowej 25 o powierzchni 2194 m2 przeznaczona ma być dla 225 dzieci w wieku od 3 do 6 lat.
W budynku znajdować się będzie 9 sal dla 9-iu grup przedszkolnych (po 25 dzieci każda) wyposażonych w aneksy na pomoce dydaktyczne.
Ponadto mają być magazynki na sprzęt do leżakowania oraz toalety dla uczniów, dwie szatnie dla dzieci, poczekalnia dla rodziców, sala do zajęć ruchowych, część socjalna i sanitarna, zaplecze kuchenne, pomieszczenia funkcyjne, sekretariat, gabinet dyrektora, pokój nauczycielski z zapleczem socjalnym, portiernia, pomieszczenia magazynowe i gospodarcze.

Przedszkole będzie czynne od poniedziałku do piątku w godz. 7:00-17:00 (10 godzin dziennie) - tak jak pozostałe placówki wychowania przedszkolnego prowadzone przez Gminę Dobra.

Jak poinformował UG Dobra - zgodnie z Prawem oświatowym nabór do nowo tworzonego publicznego przedszkola będzie prowadzony przez komisję powołaną w innej publicznej placówce oświatowej, prowadzonej przez Gminę Dobra. Wskazanie konkretnej placówki prowadzącej postępowanie rekrutacyjne nastąpi przed rozpoczęciem tego postępowania.
Naturalnym wyborem wydaje się być Publiczna Szkoła Podstawowa w Mierzynie, ale to oficjalnie wyjaśnić się powinno wkrótce.

 

Dziennik "Mierzyn" zapytał także, jaka będzie forma prowadzonego naboru, czy będzie możliwość składania wniosków drogą elektroniczną, przez internet.
Z uzyskanej odpowiedzi wynika, że szczegóły dotyczące naboru zostaną opublikowane na stronie internetowej UG Dobra - www.dobraszczecinska.pl, przed rozpoczęciem postępowania rekrutacyjnego.  Przypomnijmy, że zgodnie z harmonogramem rozpoczyna się ono 16 marca 2020 r., zatem można już wkrótce spodziewać się szczegółów.

Wartość inwestycji to 21 463 500,00 zł brutto.


Info: UG Dobra, www.dobraszczecinska.pl

 

Reklama r6s