Reklama

 

Zakupy - market

Niedziela handlowa 31 stycznia - następna za 2 miesiące


Najbliższa niedziela - 31 stycznia 2021 r. - zgodnie z przepisami jest dniem handlowym. Następna taka niedziela - 28 marca.

Sklepy w galeriach handlowych otwierają się dopiero od 1 lutego - dla handlowców (ale nie tylko) jest to więc o 1 dzień za wcześnie.

 

Branża handlowa oczekiwała poluzowania obostrzeń sanitarnych i możliwości działania takich sklepów. Gdyby więc takie otwarcie nastąpiło dzień później - dla właścicieli zamkniętych dotychczas sklepów były to zastrzyk finansowy bezpośrednio od klientów.

W najbliższą niedzielę gra także Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy - to już 29. Finał tego wydarzenia. Ze względów epidemiologicznych bezpośrednie kwestowanie do puszek jest mocno utrudnione. Pewną pomocą jest właśnie fakt, że ta niedziela jest handlową i pojawić się może więcej osób robiących zakupy. Jednakże gdyby działały już teraz sklepy w galeriach handlowych - możliwości wolontariuszy WOŚP byłyby z pewnością znacznie większe.

 

Następna niedziela handlowa będzie dopiero za dwa miesiące - 28 marca.
Uwaga! Należy pamiętać o rygorach sanitarnych - w sklepach jest obowiązek zakrywania ust i nosa.

 

Niedziela 31 stycznia to pierwsza niedziela handlowa w tym roku.  W roku 2021 czeka nas jeszcze 6 takich niedziel - terminy możesz sprawdzić w menu Aktualności -> Wydarzenia.


Informacja własna

 

Reklama