Reklama r2m

 

Woda - podlewanie ogrodu

Niedobory wody w wodociągach gminnych - petycja do władz gminy


Kontrowersyjne i dokuczliwe tematy budzą wiele emocji i często skrajnych opinii. Ostatnio takim gorącym tematem są niedobory wody w wodociągach gminnych.

UG Dobra publikuje na swojej stronie informacje pokazujące jak wiele inwestuje w sieć wodociągową, a grupa zdesperowanych mieszkańców podpisała petycję do Wójt Gminy Dobra, którą zamierza przedstawić na Radzie Gminy jako formę protestu przeciw "niewypełnianiu jednego z najbardziej podstawowych zadań własnych samorządu".

 

Olbrzymie emocje związane z niedoborami wody, skupiające się zasadniczo na ocenie sieci wodociągowej jako niewydolnej i niewystarczająco doinwestowanej spowodowały pojawienie się publikacji prezentujących wielkość środków inwestowanych w sieć wodociągową oraz tłumaczących kilkakrotnie większy pobór wody w okresie letnim. Taką publikację można znaleźć na stronie UG Dobra.

Z drugiej strony jest niemała grupa niezadowolonych mieszkańców, którzy są przekonani, że niedobory wody nie są spowodowane głównie zwiększonym jej poborem dla podlewania ogrodów, ale ogólnie niewydolną siecią wodociągową, której rozwój nie nadąża za szybkim zaludnianiem się gminy.

Grupa ta przygotowała petycję do Wójt Gminy Dobra, pod która podpisało się ponad 100 mieszkańców Wołczkowa, a która ma zostać wręczona Wójt na początku obrad sesji Rady Gminy Dobra 24 czerwca 2021 r.


Info: UG Dobra, informacja własna

 

Reklama r6s