Reklama r2m

 

Na rowerze do Rezerwatu Świdwie z Gryfusem - po raz ósmy

Na rowerze do Rezerwatu Świdwie z Gryfusem - po raz ósmy


Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus we współpracy z Wspólnotą Samorządową Gminy Dobra serdecznie zaprasza miłośników dwóch kółek na 8. edycję rodzinnego rajdu rowerowego do Rezerwatu Świdwie.

Wydarzenie odbędzie się w niedzielę, 10 września. Chociaż udział w rajdzie jest bezpłatny, konieczna jest wcześniejsza rejestracja.

 

Uczestnicy rajdu będą mieli okazję przejechać trasę o długości około 32 kilometrów, prowadzącą przez malownicze tereny trzech gmin: Szczecin, Police i Dobra.
Start oraz meta rajdu zlokalizowane są przy Kąpielisku Głębokie w Szczecinie. Organizatorzy zwracają szczególną uwagę na rodzinny charakter imprezy, dlatego tempo przejazdu zostanie dostosowane do najmłodszych uczestników, a co kilka kilometrów przewidziane są przerwy.

Bezpieczeństwo uczestników będzie zapewnione dzięki wsparciu policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie oraz funkcjonariuszy z Polic i Mierzyna.
Każdy uczestnik otrzyma na starcie odblaskową kamizelkę rowerową, a po pokonaniu połowy dystansu rajdu – pamiątkowy medal. Dodatkowo, w okolicach wieży widokowej organizatorzy przygotują ognisko oraz konkursy i zabawy dla uczestników w każdym wieku.

Rezerwat Świdwie to perła przyrodnicza, stanowiąca schronienie dla wielu gatunków ptactwa wodnego i błotnego. Jego malownicze tereny oraz bogata fauna czynią go wyjątkowym miejscem na mapie Pomorza Zachodniego.

Rajd odbywa się dzięki wsparciu wielu instytucji i sponsorów, w tym Starostwa Powiatowego w Policach, NCDC, Grupy Gezet, dziennika "Mierzyn" oraz sklepu "Rowerowy Mierzyn".

Szczegóły i rejestracja: https://mierzyn.pl/gryfus

Aktualności o wydarzeniu: https://www.facebook.com/events/639746038149965

Film z poprzedniej edycji: https://youtu.be/cbxKcotvvdw


Info i grafika: Fundacja Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus

 

Reklama r6s