Reklama r2m

 

Miłośnicy turystyki rowerowej powitali Nowy Rok nad Świdwiem

Miłośnicy turystyki rowerowej powitali Nowy Rok nad Świdwiem

Nowy Rok dla miłośników turystyki rowerowej ze Szczecina i Pomorza Zachodniego to tradycyjnie Noworoczny Rajd Rowerowy nad jezioro Świdwie.
Pomimo mało zachęcających prognoz pogody także i w tym roku kilkudziesięciu rowerzystów zebrało się nad jeziorem Głębokie skąd wspólnie przez Pilchowo i Tanowo podążali do Rezerwatu Świdwie.

Wydarzenie zorganizowali wolontariusze Szczecińskiego Klubu Rowerowego Gryfus.


W rajdzie uczestniczyli rowerzyści ze Szczecina, Polic, Dobrej, Mierzyna oraz wielu innych miejscowości Pomorza Zachodniego, a nawet goście z Niemiec (Löcknitz) i Rosji.
Uczestnicy rajdu pokonali wspólnie 34 kilometry delektując się pięknem Puszczy Wkrzańskiej. Rajd odbył się na terenie trzech gmin: Szczecin, Police oraz Dobra. Była to już dziewiąta edycja wydarzenia i bez wątpienia Noworoczny Rajd Rowerowy nad jezioro Świdwie stał się wydarzeniem, które na stałe wpisało się w kalendarz imprez rowerowych na Pomorzu Zachodnim.

Po dotarciu do Rezerwatu Świdwie członkowie zarządu Fundacji Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus: Paweł Malinowski oraz Wojtek Marciniak wznieśli symboliczny toast bezalkoholowym szampanem i złożyli życzenia uczestniczącym w rajdzie rowerzystom. Następnie przy ognisku rowerzyści rozmawiali o planach swoich wycieczek i wypraw rowerowych w roku 2022.

Warto Nowy Rok rozpocząć od aktywności rowerowej i jednocześnie spotykać znajomych oraz złożyć im życzenia noworoczne” – powiedział Wojtek Marciniak, wiceprezes Szczecińskiego Klubu Rowerowego Gryfus.

Za nami rok 2021 w którym udało nam się zrealizować wiele wspaniałych projektów dla mieszkańców Pomorza Zachodniego. Działalność naszej fundacji została wyróżniona zarówno prze Marszałka Olgierda Geblewicza jak i Prezydenta Piotra Krzystka, co jest miłą nagrodą dla wolontariuszy, który włożyli wiele serca w realizację gryfusowych projektów. Mamy wielką nadzieję, że rok 2022 będzie dla nas równie owocny” – powiedział Paweł Malinowski, prezes Szczecińskiego Klubu Rowerowego Gryfus.


Info i multimedia: Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus

 

Reklama r6s