Reklama

 

Maseczki dla seniorów od Gminy Dobra - rozdawanie 22 kwietnia

Maseczki dla seniorów od Gminy Dobra - rozdawanie 22 kwietnia


UG Dobra informuje, że dotarła pierwsza partia maseczek dla seniorów, zamówionych na przełomie marca i kwietnia br.
Z 3500 sztuk masek posiadających odpowiednie certyfikaty medyczne, ze względu na ich skuteczność i bezpieczeństwo użytkowania, utworzono 700 pakietów, które w pierwszej kolejności trafią do seniorów w wieku 65+ lat.

Maseczki będą rozdawane w środę, 22 kwietnia przed sklepami spożywczymi w naszej gminie od godz. 10:00.

 

Do Gminy Dobra dotarła pierwsza partia maseczek dla seniorów, zamówionych na przełomie marca i kwietnia br. Z 3500 sztuk masek posiadających odpowiednie certyfikaty medyczne, ze względu na ich skuteczność i bezpieczeństwo użytkowania, utworzono 700 pakietów, które w pierwszej kolejności trafią do seniorów w wieku 65+ lat.

"Maseczki będą rozdawane w środę, 22 kwietnia w godzinach przeznaczonych dla seniorów przed sklepami spożywczymi w naszej gminie" - informuje Wójt Gminy Dobra Teresa Dera. "Nasi pracownicy oraz straż gminna będą gotowi już od godz. 10:00. Pakiety będą rozdawane przy zachowaniu wszelkiej koniecznej ostrożności" - zapewnia wójt.

Poniżej prezentujemy listę sklepów, przed którymi będą rozdawane maseczki dla seniorów.

Środa, 22 kwietnia godz. 10-12

 1. Mierzyn:
  - Lidl
  - Biedronka
  - Żabka przy ul. Topolowej
  - Sklep "U Iwony" przy ul. Weleckiej
 1. Bezrzecze – Biedronka i Stokrotka

 2. Wołczkowo - Sklep Groszek

 3. Dobra:
  - Netto
  - Biedronka
 1. Dołuje - Sklep Farma

 2. Lubieszyn - Biedronka

 

To pierwsza partia maseczek, które zamówiła Gmina Dobra. Kolejne partie zostały już zamówione i opłacone. Niestety dostawa jest znacznie opóźniona. Z powodu epidemii pierwszeństwo w otrzymywaniu tego typu materiałów mają szpitale i placówki medyczne, gdzie ratowane jest ludzkie życie. Występują też duże opóźnienia w odprawach celnych i procedurach kontrolnych.

Gmina Dobra już w połowie marca uruchomiła pomoc dla osób starszych i samotnych w zakresie zakupów podstawowych produktów spożywczych. Zadanie to realizuje Ośrodek Pomocy Społecznej w Dobrej. Pod numerem tel. 91 311 33 93 w godzinach 8-11 od osób starszych, samotnych i wymagających pomocy przyjmowane są potrzeby w zakresie zakupów podstawowych produktów spożywczych. Po otrzymanym zgłoszeniu zostają zrobione zakupy, które są dostarczane do osób zgłaszających taką potrzebę. Osoby realizujące pomoc posiadają identyfikator z pieczęciami OPS Dobra.

 

"Dziękuję stowarzyszeniom z naszej gminy, które również prowadzą dodatkowe akcje pomocy dla seniorów i osób samotnych. Szyją i dostarczają maseczki, pomagają w zakupach, opiekują się dziećmi. Bardzo aktywnie działają Stowarzyszenie Nasze Bezrzecze i Koła Gospodyń Wiejskich z Mierzyna i Dołuj. Razem możemy więcej. "W miarę rozwoju sytuacji będziemy podejmować kolejne działania mające na celu zabezpieczenie zdrowia naszych mieszkańców" - mówi Wójt Teresa Dera.


Info: UG Dobra, https://dobraszczecinska.pl

 

Reklama