Reklama r2m

 

Lampy w Gminie Dobra zasilane z OZE - zgłaszanie awarii

Lampy w Gminie Dobra zasilane z OZE - zgłaszanie awarii


Lampy solarne i hybrydowe w Gminie Dobra to temat rzeka, ciągnący się od kilku lat. Urządzenia montowane jako wyjście pragmatyczne i pro-ekologiczne budzą rokrocznie negatywne odczucia wielu mieszkańców.

Temat oświetlenia (nie tylko OZE) doczekał się wreszcie momentu, w którym poświęcimy mu w dzienniku Mierzyn kilka artykułów...

Zaczynamy może nie od początku, ale od zagadnienia krótkiego, lecz najpilniejszego - sposób zgłaszania awarii tych lamp.

 

Mieszkańcy czasami zastanawiali się, jak skutecznie zgłaszać awarię lamp, jak dowiedzieć się, co ze zgłoszeniem się dalej dzieje.  Krótko wyjaśniamy:

 

Zgłaszanie awarii lamp zasilanych z OZE (Odnawialnych Źródeł Energii) można dokonać:

  1. telefonicznie w godzinach pracy UG Dobra:
    • 91 424 44 92
    • 91 311 30 48

  2. e-mailowo na adres:

Potwierdzenie zgłoszenia awarii uzyskamy tą samą drogą - telefonicznie lub e-mailowo.

 

Jak długo potrwa naprawa lamp?

W wyniku przetargu na konserwację oświetlenia OZE w naszej gminie w roku 2022, naprawą lamp zajmować się ma firma RESEP ze Szczecina. Dla lamp po okresie gwarancji naprawa nastąpi w ciągu 7 dni od dnia otrzymania zlecenia przez tę firmę.

 

Co z lampami, które permanentnie nie świecą?

Firma RESEP ma 2022 r. przeprowadzić 2 przeglądy techniczne wszystkich lamp solarnych i hybrydowych w naszej gminie, dla których zakończył się okres gwarancji. Przeglądy odbędą się w I i w III kwartale tego roku.

Po otrzymaniu raportu z przeglądu ma zostać podjęta decyzja co do dalszego postępowania i ewentualnie wymiany lampy.

 

Czy jest możliwość wymiany takich lamp na zasilane kablowo?

Pod względem instalacyjnym jest to zazwyczaj problem, niemniej na tak postawione pytanie gmina odpowiada nieco wymijająco... Na ten temat szykuje się nieco obszerniejszy artykuł, a konkluzja może dla niektórych okazać się zaskakująca...


Info: UG Dobra

 

Reklama r6s