Reklama r2m

 

Informacja - wirus

Koronawirus: zamknięte cmentarza, aktualne zasady, teleinformacja GIS

W piątek, 2020-10-30, najważniejszą informacją konferencji prasowej Premiera Rządu była wiadomość o zamknięciu cmentarzy w dniach 31.10-02.11.2020.

Przekazano także aktualne zasady dotyczące obostrzeń sanitarnych. W artykule przedstawiamy te zasady oraz informację o automatycznym powiadomieniu z GIS o nałożeniu kwarantanny.


Zamknięcie cmentarzy zapowiedziano dosłownie 8 godzin wcześniej... To cios dla sprzedawców kwiatów i zniczy szykujących się od kilku miesięcy do tych 2-3 dni w roku, gdy wspominamy w sposób szczególny zmarłych. Decyzja rządu byłaby o wiele bardziej zrozumiała, gdyby ogłoszono ją kilka dni wcześniej dając czas i handlowcom i ludziom odwiedzającym cmentarze nierzado w bardzo odległych miejscowościach.


Automatyczne powiadomienia o nałożeniu kwarantanny to nowość, o jakiej poinformował Główny Inspektorat Sanitarny (GIS).
Osoby, które mają nałożoną kwarantannę i są w systemie EWP (Ewidencja Wjazdu do Polski - system informatyczny przetwarzający m.in. dane osób podlegających obowiązkowej kwarantannie) usłyszą przekazany telefonicznie dedykowany komunikat dotyczący objęcia kwarantanną i możliwości pobrania zaświadczenia.

Komunikat będzie przekazany z numeru telefonu: +48 22 104 37 05Aktualnie obowiązujące ograniczenia związane z epidemią koronawirusa przedstawia grafika:Info: KPRM, GIS

 

Reklama r6s