Reklama

 

Koronawirus - działania podjęte w Gminie Dobra - komunikat nr 8

Koronawirus - działania podjęte w Gminie Dobra - komunikat nr 8


Od 4 maja 2020r. udostępnione zostaną boiska sportowe, kompleks boisk sportowych ORLIK oraz teren sportowo-rekreacyjny Mierzynianka w Mierzynie. Od 11 maja będą otwarte biblioteki.

Te i inne informacje w ramach Komunikatu nr 8 przekazała właśnie Wójt Gminy Dobra.

 

Treść komunikatu:

KOMUNIKAT nr 8

Wójta Gminy Dobra z 30.04.2020r.

działania podjęte przez Gminę Dobra w obliczu zagrożenia koronawirusem.

 

1. Dezynfekcja miejsc publicznych

Ochotnicza Straż Pożarna w Dobrej i Wołczkowie po raz kolejny wykona dezynfekcję wiat przystankowych i wejść na cmentarze. Dodatkowo strażacy zdezynfekują urządzenia na boiskach sportowych i terenach rekreacyjnych.

Dezynfekcja zostanie wykonana przy sprzyjających warunkach atmosferycznych. Planowany termin to poniedziałek 4 maja 2020r.

 

2. Korzystanie z obiektów sportowych

Od 4 maja 2020r. udostępnione zostaną boiska sportowe, kompleks boisk sportowych ORLIK oraz teren sportowo-rekreacyjny „Mierzynianka” w Mierzynie.

Przy korzystaniu z infrastruktury będą obowiązywały zasady bezpieczeństwa zamieszczone przy wejściach na obiekty. Bardzo prosimy o zapoznanie się z tymi zasadami przed korzystaniem z obiektów sportowych.

 

3. Biblioteki

Biblioteki w Gminie Dobra zostaną otwarte dla czytelników od dnia 11 maja 2020r. Obecnie trwa przygotowanie pomieszczeń, umożliwiające bezpieczne korzystanie z księgozbioru, zgodnie z zasadami określonymi przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Policach.

 

4. Maseczki

Do Gminy Dobra dotarła kolejna partia maseczek, zamówionych na przełomie marca i kwietnia. Część maseczek trafiła do pracowników punktów pocztowych i przychodni w Gminie Dobra, którzy codziennie mają kontakt z wieloma mieszkańcami. Kolejna część trafi za pośrednictwem Sołtysów do Seniorów.

 

Bardzo proszę o wyrozumiałość i solidarność w tej trudnej sytuacji.

Dbajmy o siebie i o swoje rodziny.

 

Wójt Gminy Dobra

Teresa Dera


Info: UG Dobra - https://dobraszczecinska.pl 

 

Reklama