Reklama r2m

 

Informacja - wirus

Koronawirus - działania podjęte w Gminie Dobra - komunikat nr 6


Wójt Gminy Dobra przekazała w piątek 03 kwietnia 2020 r. kolejny komunikat dotyczący działań związanych z zagrożeniem koronawirusem.

W komunikacie nr 6 Wójt Gminy uczula, że negatywny wpływ epidemii na funkcjonowanie gospodarki powoduje zmniejszenie wysokości budżetu także naszej gminy i należy liczyć się z dużymi ograniczeniami w finansowaniu zadań gminy - zarówno bieżących jak i inwestycyjnych.
Przekazano także informację o ograniczeniu wydatków na promocję oraz inne wydatków związanych z utrzymaniem UG Dobra i jednostek gminy.

 

Treść komunikatu:

KOMUNIKAT nr 6

Wójta Gminy Dobra z 03.04.2020r.

działania podjęte przez Gminę Dobra w obliczu zagrożenia koronawirusem.

 

Szanowni Państwo !

Obecna sytuacja powoduje, że przed nami trudny czas i trudne decyzje. Panująca epidemia, wprowadzone ograniczenia i zakazy wpływają na życie nas wszystkich, na działalność Przedsiębiorców, a w konsekwencji wpłyną na kondycję naszego budżetu. Zmniejszone zostaną dochody z udziału w podatkach PIT i CIT oraz wpływy z podatku od czynności cywilno-prawnych. Mam również świadomość, że działania podjęte na rzecz wsparcia lokalnych Przedsiębiorców wpłyną na zmniejszenie wysokości budżetu gminy.

W konsekwencji należy się liczyć z dużymi ograniczeniami w finansowaniu zadań gminy zarówno bieżących jak i inwestycyjnych. Podjęłam też decyzję o odwołaniu wszystkich planowanych imprez o charakterze kulturalnym i sportowym. Mając na względzie dbałość o finanse gminy ograniczyłam również wydatki na promocję oraz wszystkie inne wydatki związane z utrzymaniem Urzędu Gminy Dobra i jednostek gminy.

 

Codziennie analizuję sytuację, w której się znaleźliśmy. Jak tylko ulegnie poprawie, zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców będą zapewnione, wrócę do realizacji zaplanowanych zadań. Czuję ogromną odpowiedzialność za powierzoną mi przez Mieszkańców Gminę. Bardzo proszę o wyrozumiałość i solidarność w tej trudnej sytuacji. Dbajmy o siebie i o swoje rodziny.

 

Wójt Gminy Dobra

Teresa Dera


Info: UG Dobra - https://dobraszczecinska.pl 

 

Reklama r6s