Reklama r2m

 

Kościół Mierzyn

Koronawirus [3 etap] - limity wiernych w kościołach i w naszej parafii


Dzień wcześniej niż pozostałe złagodzenia - od niedzieli 17 maja dopuszcza się większą liczbę wiernych, którzy mogą uczestniczyć w nabożeństwach.

Jak przebiegały zmiany oraz jak to wyglądało w Parafii Mierzyn i co się zmienia także w transmisjach on-line - poniżej.

 

Początkowo obowiązywał limit 5 uczestników nabożeństwa na całą świątynię, potem (od 20 kwietnia) określono limit w zależności od powierzchni świątyni - 1 osoba na 15m2. W naszym mierzyńskim kościele przełożyło się to na 16 osób, które (poza służbą liturgiczną) mogły uczestniczyć jednocześnie w nabożeństwie.

Na stronie internetowej parafii dla zachowania porządku uruchomiony został system rezerwacji on-line, który pozwalał w sprawny sposób "zarządzać" liczbą uczestników nabożeństw. Ponadto odprawiane były Msze Święte częściej (w kościele - co godzinę) i w dodatkowych kaplicach polowych.

Od 3 maja zrezygnowano z rezerwacji, a w międzyczasie położono nacisk na sprawność transmisji on-line.

 

Od 17 maja limit osób w świątyni zwiększa się o 50% - do 1 osoby na 10m2.  W kościele mierzyńskim można spodziewać się dopuszczenia ok. 24 osób do uczestnictwa w nabożeństwie.

Od 17 maja w naszym kościele wraca także zwykły porządek niedzielny Mszy Świętych - szczegóły na stronie internetowej parafii: https://parafiamierzyn.pl

 

Niezależnie od tego dla osób, które nie mogą uczestniczyć osobiście lub mają przed tym obawy - wciąż dostępne są "non-stop" transmisje on-line z kościoła.

Po zmianie operatora transmisji - kolejnym krokiem, jaki mierzyńska parafia podjęła, aby usprawnić przekaz video dla osób pozostających w domach jest wdrożenie nowego systemu przekazu, który powinien dać lepszą jakość transmisji.

Wiernym, którzy mają obawy przed osobistym uczestnictwem we Mszy Świętej w niedziele chcielibyśmy przekazać, że Metropolita Szczecińsko-Kamieński - Arcybiskup Andrzej Dzięga - udzielił kolejnej dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej w niedziele i święta dla tych wszystkich, którzy w obawie o własne bezpieczeństwo odczuwają zagrożenie zdrowia swojego oraz najbliższych. Dyspensa obowiązuje do 30 czerwca br. włącznie.


Informacja własna, Parafia Mierzyn - https://parafiamierzyn.pl

 

Reklama r6s