Reklama r2m

 

Konkurs filmowy: Świat się kręci wokół wsi

Konkurs filmowy: Świat się kręci wokół wsi


Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi ogłosiło III Ogólnopolski konkurs filmowy Świat się kręci wokół wsi, dedykowany młodym mieszkańcom wsi, w wieku od 16 do 30 roku życia.

Organizatorzy na formularz zgłoszenia (drogą online) czekają do 22.09.2023 r. Termin nadsyłania filmów konkursowych upływa 13.10.2023 r.

 

Celem konkursu jest ukazanie wsi jako miejsca z nowymi perspektywami do życia i rozwoju zawodowego. Organizatorzy konkursu chcą przekonać, że życie na wsi ma wiele pozytywnych aspektów, a rolnik to zawód z przyszłością. Pokazać, że rolnictwo to ważna gałąź gospodarki narodowej, w której efektywnie wykorzystuje się fundusze unijne. Zaprezentować rolników jako tych, którzy zapewniają bezpieczeństwo żywnościowe, pielęgnują tradycję i  dziedzictwo kulturowe polskiej wsi oraz adaptują trendy w zakresie ekologii i ochrony środowiska.

Najlepsze prace konkursowe zostaną wyróżnione nagrodami pieniężnymi.

Szczegółowe informacje wraz z formularzem zgłoszenia oraz regulaminem konkursu dostępne są na stronie https://www.gov.pl/web/rolnictwo/iii-ogolnopolski-konkurs-filmowy-swiat-sie-kreci-wokol-wsi---2023-r


Info i grafika: UG Dobra

 

Reklama r6s