Reklama

 

Boże Narodzenie

Kolęda w Mierzynie - wizyta duszpasterska... bez wizyty


Epidemia koronawirusa w tym roku zmieniła niemal wszystko w naszym życiu. Zmienia się także formuła kolędy w okresie Świąt Bożego Narodzenia.

W Parafii Mierzyn - bez wizyty w domu, bez zwyczajowych ofiar na budowę kościoła. Tradycyjną wizytę zastąpi błogosławieństwo.

 

Ogłoszono właśnie formułę tegorocznej wizyty duszpasterskiej popularnie zwanej kolędą. W tym roku ze względu na bezpieczeństwo sanitarne - bez wchodzenia do domów i z zachowaniem bezpiecznego dystansu.

Szczegóły przekazane przez Proboszcza parafii:

 

Tegoroczna kolęda zostaje zastąpiona błogosławieństwem Rodzin i ich domów w okresie Świąt Bożego Narodzenia - zgodnie z zasadami:

 

1. Będziemy udzielać błogosławieństwa dla Rodzin i mieszkańców którzy będą sobie tego życzyć Chrystusem obecnym w Najświętszym Sakramencie. To błogosławieństwo będzie przebiegać zgodnie z podanym wcześniej planem kolędy.

2. Najpierw Ministrant przez domofon, bądź dzwonkiem powiadomi o przyjściu kapłana. Wówczas prosimy aby domownicy którzy chcą otrzymać błogosławieństwo wyszli przed dom i zachowując bezpieczny odstęp wspólnie będziemy prosić Boga Wszechmogącego o błogosławieństwo dla wszystkich domowników i tych którzy będą przekraczać progi tego domu.

3. Księża i ministranci nie będą wchodzić do mieszkania i zachowają ze względu na okoliczności bezpieczny dystans.

4. Nie będziemy również przyjmować żadnych ofiar z tego tytułu. Jeżeli ktoś będzie miał życzenie, to może przesłać ofiarę na budowę kościoła, na podanym przekazie.

5. Podobnie kolęda będzie przebiegać wśród mieszkańców bloków. Prosimy jedynie o wyjście zainteresowanych mieszkańców przed klatkę i zachowanie bezpiecznego dystansu.

6. Po modlitwie nastąpi błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem i przekazanie pamiątek błogosławieństwa.

Na stronie Parafii Mierzyn zamieszczono także poprawiony plan błogosławieństwa Rodzin i domów - uwzględniając w dniu 29 stycznia 2021 r. ulice: Demeter, Herkulesa, Horyzontalna, Orfeusza, Poprzeczna, Posejdona, Promienista, Prosta, Prostopadła, Seleny i Wenus  - https://parafiamierzyn.pl/koleda .


Info: Parafia Mierzyn - https://parafiamierzyn.pl

 

Reklama