Reklama r2m

 

Kiermasz dla Ingi

Kiermasz dla Ingi z Przęsocina


Półroczna Inga zmaga się z rzadką i ciężką chorobą - rdzeniowym zanikiem mięśni (SMA). Aby pomóc rodzicom w zbiórce środków na leczenie organizowany jest w najbliższą niedzielę, 14 marca, na placu przed kościołem w Dobrej

Kiermasz dla Ingi z Przęsocina

 

Kiermasz odbędzie się w godzinach 10-14, a będzie można na nim nabyć masę smakołyków przygotowanych przez mieszkańców Przęsocina - m.in.: pierogi ruskie, pierogi z kaszą i serem, kopytka, pierogi leniwe, kluski śląskie, naleśniki, paszteciki, pasztet z soczewicy, bigos, smalec (raczej mięsiwo do smarowanie), chleby, ciasta i ciasteczka, małe pavlowy.

 

 

Z kolei rodzice Ingi zwracają się z apelem o pomoc i przekazywanie 1% podatku na wsparcie leczenia córeczki:

Zwracamy się z prośbą o pomoc dla naszej córeczki Ingi w walce z rzadką i bardzo ciężką chorobą SMA – rdzeniowy zanik mięśni.

 Inga obecnie ma 6 miesięcy. Po urodzeniu otrzymała 10 punktów w skali Apgar i nic nie wskazywało na to, że jest tak bardzo chora. Na skutek niepokojących dolegliwości Ingę poddano badaniom, które niestety potwierdziły najcięższą postać choroby – typ I. Oznacza to, że Inga z każdym dniem słabnie, jej mięśnie zanikają, postęp choroby może doprowadzić do niewydolności oddechowej, a nawet do śmierci. Dla nas jako rodziców najważniejsze jest, by uratować nasze dziecko, by skrócić jej cierpienie i dać szansę na normalny rozwój w przyszłości. Taką szansę daje terapia genowa najdroższym lekiem świata, lekiem Zolgensma warta 9,5 mln zł (na dzień dzisiejszy zebraliśmy około 2,2 mln).  Bez pomocy ludzi dobrej woli to się nie uda, bo kwota jaką trzeba zapłacić za leczenie naszego dziecka jest nieosiągalna. Ale z pomocą wielu ludzi możemy uratować naszą małą córeczkę. Prosimy z całego serca o okazanie nam wsparcia. Liczy się każda pomoc.

Prosimy również o przekazanie 1% podatku:

Numer KRS 0000396361

Cel szczegółowy 0100610 Inga

Błagamy o pomoc!!!

Rodzice Ingi Niedźwieckiej


 

Reklama r6s