Reklama r2m

 

Gryfus - Kaszubska Marszruta

Kaszubska Marszruta - na rowerze z Gryfusem

W miniony weekend Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus wyruszył wraz z miłośnikami turystyki rowerowej z Pomorza Zachodniego na szlaki Kaszubskiej Marszruty.

Było to pierwszy rajd zorganizowany po przerwie wymuszonej przez trwającą pandemię. Poluzowanie obostrzeń sanitarnych umożliwiło organizację aktywności na świeżym powietrzu, więc szczeciński klub mógł po długiej przerwie wznowić organizację rajdów rowerowych. 

 

W 3 dni grupa 60 rowerzystów pokonała dystans ok. 250 km delektując się pięknem szlaków rowerowych Marszruty Kaszubskiej. Uczestnicy rajdu jadąc niezwykle malowniczymi szlakami dotarli m.in. do Zapory Mylof, Wielkiego Kanału Brdy, Akweduktu w Fojutowie, Dębu Bartek, Krzyża Napoleońskiego oraz wielu innych wyjątkowych miejsc.
Zachodniopomorscy rowerzyści zostali bardzo serdecznie przywitani przez przedstawicieli Chojnickiego Towarzystwa Miłośników Roweru CYKLISTA oraz Powiatu Chojnickiego. Była to okazja nie tylko do wymiany doświadczeń, ale także do deklaracji dalszej współpracy klubów ze Szczecina i Chojnic w przyszłości.

Kaszubska Marszruta to sieć ścieżek stworzonych przez powiat Chojnice. Przebiegają one przez Bory Tucholskie i terenu Zaborskiego Parku Krajobrazowego. Są one poprowadzone odseparowanymi od ruchu samochodowego ścieżkami rowerowym lub przez drogi publiczne o niskim natężeniu transportu pojazdów mechanicznych.” - powiedział Wojciech Marciniak, wiceprezes Szczecińskiego Klubu Rowerowego Gryfus oraz organizator rajdu.

 

Cieszymy się ogromnie, że przy okazji rajdów rowerowych możemy poznawać inne klubu rowerowe i wymieniać się doświadczeniami. Podczas tego rajdu zostaliśmy bardzo serdecznie podjęci przez Chojnickie Towarzystwo Miłośników Roweru CYKLISTA. Rowerzyści z Chojnic przybliżyli nam piękno swojego powiatu i przekazali mapy dla wszystkich uczestników wydarzenia. ” - powiedział Paweł Malinowski, prezes Szczecińskiego Klubu Rowerowego Gryfus.

W pierwszą niedzielę czerwca (tj. 6.06.2021) Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus zaprasza do Gminy Dobra, gdzie odbędzie się Pierwszy Rodzinny Rajd Rowerowy po Gminie Dobra. Klub pozyskał na organizację rajdu dotacje z budżetu województwa zachodniopomorskiego w ramach Programu Społecznik oraz dotację z budżetu Gminy Dobra w ramach tzw. małej dotacji. Wydarzenie jest adresowane do całych rodzin, a szczegółowe informacje znajdują się na Fanpage’u Gryfusa na portalu społecznościowym Facebook: https://www.facebook.com/gryfus.szczecin/

 

Udział w wydarzeniu będzie tradycyjnie bezpłatny. Ze względu na obostrzenia wynikające z trwającej pandemii uczestnictwo w rajdzie będzie wymagało wcześniejszej rejestracji ze względu na limit uczestników.


Info: Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus - http://www.gryfus.szczecin.pl

 

Reklama r6s