Reklama r2m

 

Jubileuszowy rajd rowerowy dookoła Zalewu Szczecińskiego

Jubileuszowy rajd rowerowy dookoła Zalewu Szczecińskiego

To już 10-ta edycja tego bardzo popularnego rajdu rowerowego, który w tym roku skupił blisko 400 rowerzystów z 13 województw naszego kraju, a także gości z Niemiec i Ukrainy.

Jubileuszowa impreza zorganizowana przez Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus cieszyła się ogromną popularnością mimo, iż była kilka razy przekładana.

Trasa przebiegała m.in. przez teren naszej gminy.

To było największe wydarzenie turystyki rowerowej na Pomorzu Zachodnim w tym roku - 10. Rajd rowerowy dookoła Zalewu Szczecińskiego.

Podążając szlakiem prowadzącym przez Meklemburgię - Pomorze Przednie w Niemczech oraz Pomorze Zachodnie w Polsce rowerzyści pokonali w dwa dni dystans około 290 kilometrów. Miłośnicy turystki rowerowej odwiedzili m.in. Wołczkowo, Dobrą, Blankensee, Rieth, Ueckermünde, Anklam, Usedom, Ahlbeck, Świnoujście, Międzyzdroje, Wolin, Stepnicę i Lubczynę.
Tradycyjnie nocleg organizatorzy zapewnili w Świnoujściu. Wydarzenie odbyło się po patronatem Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego - Olgierda Geblewicza oraz Prezydenta Szczecina - Piotra Krzystka.

Jubileuszowy rajd był współfinansowany przez Województwo Zachodniopomorskie jako Partnera w ramach projektu INT138 „Na dwóch kółkach wokół Zalewu Szczecińskiego - polsko-niemiecki produkt turystyczny” finansowanego z PW Interreg VA. Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus pozyskał także w ramach tzw. małej dotacji środki z budżetu Miasta Szczecin. Organizację wydarzenia wsparły także firmy Demant, Berlin Döner Kebap oraz Dobra Pączkarnia ze Świnoujścia. Partnerem wydarzenia była Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia, która udostępniła miejsca na start i metę rajdu.
Na trasie uczestników rajdu odwiedził Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz, który z rowerzystami z całej Polski przejechał na rowerze jeden z etapów rajdu.

"Budujemy na Pomorzu Zachodnim 1100 km ścieżek rowerowych, bardzo ambitne wyzwanie. Prowadzimy je przez najpiękniejsze części Pomorza Zachodniego." - powiedział Olgierd Geblewicz.

Po dotarciu na Łasztownię uczestnicy rajdu otrzymali pamiątkowe medale. Na zakończenie wydarzenia organizatorzy zaprosili miłośników turystyki rowerowej z Polski i zagranicy na jedenastą edycję rajdu rowerowego dookoła Zalewu Szczecińskiego, która odbędzie się w kwietniu 2022 roku.

"Cieszymy się ogromnie, że mogliśmy zgromadzić blisko 400 rowerzystów z różnych zakątków Polski oraz gości z Niemiec i Ukrainy, aby wspólnie objechać Zalew Szczeciński. Mamy nadzieję, że kolejna edycja rajdu zaplanowana na koniec kwietnia 2022 roku odbędzie się już normalnie" - powiedział Paweł Malinowski, prezes Szczecińskiego Klubu Rowerowego Gryfus.


"Dopisała frekwencja, dopisała pogoda i dopisali wolontariusze, a dla nas nie ma większego podziękowania niż radość i zadowolenie uczestników rajdu. Udało się też uniknąć kontuzji i niemal wszyscy uczestnicy rajdu dali radę pokonać w dwa dni blisko 290 kilometrów." - powiedział Wojtek Marciniak, wiceprezes Szczecińskiego Klubu Rowerowego Gryfus i dyrektor rajdu.


Info i foto: Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus

 

Reklama r6s