Reklama

 

V Mierzyński Rodzinny Rajd Rowerowy - fotorelacja

V Mierzyński Rodzinny Rajd Rowerowy - fotorelacja

W niedzielę, 27 czerwca, odbył się V Mierzyński Rodzinny Rajd Rowerowy. Organizatorem Rajdu był Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus, a współorganizatorami: Rowerowy Mierzyn, Sołectwo Mierzyn oraz Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Sołectwa Mierzyn, a także My w Gminie Dobra. Partnerem wydarzenia tradycyjnie było Centrum Handlowe Ster, na którego patio rowerzyści zakończyli rajd.

Zapraszamy do zapoznania się z krótką relacją oraz fotogalerią blisko 150 zdjęć z tego Rajdu.

 

Rajd rozpoczął się tradycyjnie na terenie Mierzynianki - obiektu sportowo rekreacyjnego w Mierzynie. Zgromadził ok. 120 uczestników. Pogoda sprzyjała rowerzystom - mimo, iż trasa rajdu przebiegała głównie odkrytymi terenami Mierzyna, to niezbyt wysoka temperatura i lekki wiatr łagodziły słoneczne ciepło.

Zabezpieczeniem rajdu (jako zgromadzenia publicznego) była asysta policji.  Uczestnicy otrzymali kamizelki odblaskowe i zawieszki odblaskowe, aby zwiększyć bezpieczeństwo poruszania się rowerem.
Trasa ok. 15 km przebiegała uliczkami Mierzyna o różnej nawierzchni, a końcówka rajdu po drodze gruntowej. W tym roku trasa rajdu nie zawierała niestety odcinka leśnego.

Na mecie - w CH Ster - uczestnicy Rajdu otrzymali pamiątkowe medale i posiłek.

Wolontariusze Szczecińskiego Klubu Rowerowego Gryfus zorganizowali i przeprowadzili kilka konkurencji i konkursów - zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych, a na zwycięzców czekały atrakcyjne nagrody rowerowe.

Policjanci z kolei znakowali rowery i przeprowadzili pogadankę o bezpieczeństwie w ruchu rowerowym, zakończoną wręczeniem gadżetów rowerowych.

Frekwencja V Mierzyńskiego Rajdu Rodzinnego pokazała, że ta forma rekreacji jest bardzo atrakcyjnym sposobem spędzania czasu wolnego zwłaszcza po trudnych miesiącach restrykcji koronawirusowych.

W Rajdzie uczestniczyło wiele dzieci, które z powodzeniem radziły sobie na trasie.

Zainteresowanych przebiegiem Rajdu zapraszamy do fotogalerii, gdzie czeka blisko 150 zdjęć:

https://photos.app.goo.gl/WBPTK2i6dhzYDm1y6


Informacja własna.
Foto: własne.

 

Reklama