Reklama r2m

 

Gryfus zaprasza na rowerowe przywitanie Nowego Roku nad Świdwiem

Gryfus zaprasza na rowerowe przywitanie Nowego Roku nad Świdwiem


Miłośnicy turystyki rowerowej ze Szczecina i Pomorza Zachodniego tradycyjnie przywitają Nowy Rok na rowerach podczas Noworocznego Rajdu Rowerowego nad jezioro Świdwie, który organizuje Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus.

Rajd co roku cieszy się dużym zainteresowaniem. Poprzednie edycje wydarzenia gromadziły ponad 100 rowerzystów, którzy przybywali nie tylko ze Szczecina, ale także ze Stargardu, Goleniowa, Polic, Dobrej, Mierzyna oraz wielu innych miejscowości Pomorza Zachodniego.

 

Rowerzyści spotkają się na parkingu przy wejściu na Kąpielisko Głębokie w dniu 1 stycznia 2023 roku o godz. 12.00. Następnie wspólnie przejadą nad jezioro Świdwie, gdzie będą składać sobie życzenia noworoczne i rozmawiać o swoich rowerowych planach na rok 2023.

Uczestnicy rajdu delektując się pięknem Puszczy Wkrzańskiej wspólnie pokonają dystans około 34 kilometrów. Trasa rajdu prowadzi przez teren trzech gmin: Miasto Szczecin, Gmina Police oraz Gmina Dobra. Organizatorzy zapraszają do uczestnictwa w wydarzeniu wszystkich chętnych, którzy chcą aktywnie rozpocząć Nowy Rok.

 

W Rezerwacie Świdwie wolontariusze Fundacji Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus przygotują ognisko. Uczestnicy wydarzenia otrzymają także materiały poprawiające bezpieczeństwo, które przekazały: Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska w Szczecinie. Bezpieczeństwo oraz edukacja w zakresie bezpieczeństwa jest jednym z priorytetów działalności Szczecińskiego Klubu Rowerowego Gryfus.

Udział w rajdzie jest bezpłatny i może w nim uczestniczyć każdy chętny rowerzysta. Uczestnictwo w rajdzie nie wymaga wcześniejszej rejestracji zgłoszenia.

Link do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/1307056770082306

Link do filmu z ubiegłorocznej edycji wydarzenia: https://www.youtube.com/watch?v=85v03B7qB1Q

 

"Osiem lat temu wybraliśmy się w pięć osób, a poprzednie nasze rajdy noworoczne gromadziły już ponad 100 miłośników turystyki rowerowej. To pokazuje, że Polacy wybierają coraz częściej aktywne formy witania Nowego Roku" - powiedział Paweł Malinowski, prezes Szczecińskiego Klubu Rowerowego Gryfus.

"W wydarzeniu uczestniczą mieszkańcy wielu miejscowości z Powiatu Polickiego, a także z innych części Pomorza Zachodniego. Miło jest w gronie rowerowym spotkać się w Nowy Rok i rozmawiając o planach różnych klubów rowerowych na rozpoczynający się rok" - powiedziała Krystyna Roszak, sekretarz Szczecińskiego Klubu Rowerowego Gryfus.


Info i foto: Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus

 

Reklama r6s