Reklama r2m

 

Gryfus - Rajd Noworoczny

Gryfus zachęca do indywidualnej aktywności rowerowej na Nowy Rok


Od wielu lat miłośnicy turystyki rowerowej ze Szczecina, Polic, Dobrej, Mierzyna oraz innych miejscowości Pomorza Zachodniego witają Nowy Rok tradycyjnym rajdem nad jezioro Świdwie.

Trwająca pandemia koronawirusa wymusiła zmianę także i w tej tradycji, ale Gryfus zachęca do indywidualnej aktywności w Nowy Rok.

 

W poprzednich latach Noworoczny Rajd Rowerowy nad jezioro Świdwie organizowany przez Fundację Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus gromadził ponad 100 rowerzystów, którzy w ten szczególny sposób witali Nowy Rok. Miłośnicy turystyki rowerowej spotkali się nad jeziorem Głębokie skąd wspólnie ruszali nad jezioro Świdwie, gdzie składali sobie życzenia noworoczne i rozmawiali o swoich rowerowych planach. Rowerzyści delektując się pięknem Puszczy Wkrzańskiej wspólnie pokonywali dystans około 32 kilometrów.

Pomimo tego, że w Nowy Rok 2021 nie odbędzie się wspólny przejazd w ramach Noworocznego Rajdu Rowerowego nad jezioro Świdwie, to wolontariusze Fundacji Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus zachęcają do tradycyjnej rowerowej aktywności w ten dzień.

 

"Nie organizujemy w tym roku wspólnego przejazdu w ramach Noworocznego Rajdu Rowerowego nad jezioro Świdwie. Niemniej jednak zachęcamy tego dnia do aktywności rowerowej w gronie rodzinnym, indywidualnie czy w kilkuosobowych grupach z zachowaniem wymogów sanitarnych. Dla chętnych, którzy chcą tradycyjnie w Nowy Rok wybrać się do Rezerwatu Świdwie udostępniliśmy ślad gpx pokonywanej co roku trasy rajdu, ale jednocześnie zaapelowaliśmy, aby nie kumulować się w dużych grupach, ale indywidualnie, w gronie rodzinnym lub w maksymalnie w kilka osób pokonać tą trasę" - powiedział Paweł Malinowski, prezes Fundacji Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus.

"Kończący się rok 2020 był dla wszystkich czasem trudnym, a niekiedy nawet bolesnym bo trwająca pandemia dotknęła każdego z nas. Także dla Gryfusa był to czas w którym musieliśmy odwołać wiele zaplanowanych wydarzeń. Mam wielką nadzieję, że rok 2021 pozwoli nam wrócić do normalnego funkcjonowania i będziemy mogli przeprowadzić wydarzenia, które z powodu pandemii nie mogły się odbyć w kończącym się roku" - powiedział Wojciech Marciniak, wiceprezes Fundacji Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus.


Info, foto: Fundacja Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus - https://gryfus.szczecin.pl

 

Reklama r6s