Reklama r2m

 

Gryfus: spotkanie wolontariuszy i podsumowanie sezonu

Gryfus: spotkanie wolontariuszy i podsumowanie sezonu


Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus znany jest z aktywności nie tylko w naszym regionie i Gminie Dobra, ale także w całym kraju, a nawet poza jego granicami.

W miniony weekend (1 grudnia 2023 roku) Gryfus uroczyście podsumował kończący się sezon rowerowy.

Współorganizatorami Gali byli: Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego oraz Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej w Szczecinie, a Patronat nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

 

Uroczystą Galę poprowadzili Paweł Malinowski i Wojtek Marciniak, którzy na wstępie podziękowali współorganizatorom i przywitali gości wśród których byli m.in. sponsorzy, wolontariusze, uczestnicy wydarzeń organizowanych przez Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus.

Następnie głos zabrał Dyrektor Gabinetu Marszałka – Krzysztof Barczyk, który przypomniał zgromadzonym, że sejmik wojewódzki ogłosił rok 2024 „Rokiem Rowerowym na Pomorzu Zachodnim”. W związku z tym Urząd Marszałkowski przygotował masę wydarzeń rowerowych. Dyrektor zapowiedział, że trasa rowerowa Berlin-Szczecin-Kołobrzeg stanie się kompletnym szlakiem i nowym produktem turystycznym w regionie.

Kolejnymi prelegentami byli policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie. Zastępca naczelnika podkom. Jacek Kaczmarski przybliżył działania szczecińskiej drogówki na rzecz poprawy bezpieczeństwa rowerzystów w Szczecinie, a mł.asp. Natalia Misiewicz przybliżyła statystyki dotyczące zdarzeń z udziałem rowerzystów w Szczecinie.

Następnie przedstawiciele Zarządu klubu podsumowali kończący się rok i przedstawili plany Gryfusa na rok 2024. „Bez wątpienia za nami wspaniały i bogaty w wydarzenia rok, a po planach widać, że w przyszłym roku nie zwolnimy tempa” – powiedział Wojciech Marciniak, wiceprezes klubu.
Kolejnym punktem Gali było wręczenie tytułów „Przyjaciel Gryfusa”. Tytuł ten Gryfus przyznaje instytucjom, firmom i osobom, które wspierają społeczną działalność Gyfusa i przyczyniają się do rozwoju turystyki rowerowej na Pomorzu Zachodnim.

Na zakończenie Gali wyróżniono blisko 70 najbardziej aktywnych Wolontariuszy Gryfusa, bez których klub nie byłby w stanie organizować tak wielu fantastycznych wydarzeń.

Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus opiera się wyłącznie na działalności społecznej, a nasi Wolontariusze są sercem naszej organizacji. Dziękujemy wszystkim, którzy współtworzą Gryfusa i poświęcają swój czas na działalność społeczną” - powiedział Paweł Malinowski, prezes Szczecińskiego Klubu Rowerowego Gryfus.

Za nami wyjątkowy rok, pełen rajdów, szkoleń oraz działalności charytatywnej organizowanej przez Gryfusa. Dziękujemy naszym partnerom i sponsorom za dotychczasowe wsparcie i prosimy, aby pamiętali o nas także w przyszłym roku. Wspólnie możemy zrobić dużo dobrego zarówno w rozwoju turystyki rowerowej jak i działalności charytatywnej prowadzonej przez nasz klub” - powiedział Wojtek Marciniak, wiceprezes Szczecińskiego Klubu Rowerowego Gyfus.


Tekst i foto: Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus

 

Reklama r6s