Reklama r2m

 

Gryfus - rajd

Gryfus organizuje rajd rowerowy po Gminie Dobra


Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus organizuje Pierwszy Rodzinny Rajd Rowerowy po Gminie Dobra.

Wydarzenie zaplanowane na niedzielę - 30 maja - może odbyć się dzięki dotacjom uzyskanym z budżetu województwa zachodniopomorskiego w ramach Programu Społecznik oraz z budżetu Gminy Dobra w ramach tzw. małej dotacji.

Poznaliśmy kilka szczegółów tego rajdu, którymi dzielimy się już teraz - zapraszając na rajd wszystkich zainteresowanych.

 

To będzie pierwsze takie wydarzenie po dłuższej przerwie, które zorganizuje Gryfus. Informację o nim przedstawił UG Dobra, dzięki czemu możemy zdradzić co nieco na temat tego wydarzenia.

Rajd wystartuje 30 maja o godz. 10:00 z parkingu przy terenie sportowo-rekreacyjnym Mierzynianka w Mierzynie. W zależności od aktualnych na czas wydarzenia ograniczeń sanitarnych w rajdzie będzie mogło wziąć udział od 50 do 300 rowerzystów.

 

 

Trasa rajdu liczyć ma ok. 30km i będzie prowadziła przez wiele miejscowości Gminy Dobra. W ramach rajdu planowane są konkursy dla dzieci i dorosłych oraz pogadanka z dziećmi na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym, którą mają poprowadzić zaproszeni funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie.

Udział w rajdzie będzie bezpłatny, a ponieważ Gryfus do przejażdżki zaprasza całe rodziny - tempo jazdy będzie spokojne, dostosowane do najmłodszych uczestników.

Celem rajdu jest aktywizacja mieszkańców Gminy Dobra, promocja Gminy i aktywnej formy spędzania wolnego czasu. Organizator spodziewa się, że w rajdzie weźmie udział także kilkudziesięciu rowerzystów ze Szczecina i innych gmin.

 

 

Przejazd rowerzystów ma zabezpieczać policja oraz wolontariusze Fundacji Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus.  Wolontariusze Gryfusa będą także wspierali organizację i przebieg rajdu oraz prowadzili konkursy dla dzieci i dorosłych.

Gryfus zapowiada, że Pierwszy Rodzinny Rajd Rowerowy po Gminie Dobra będzie wydarzeniem inicjującym cykl rajdów rowerowych po terenie naszej gminy, mających na celu integrację mieszkańców gminy.

W serwisie społecznościowym Facebook utworzone zostało wydarzenie, w którym mają znaleźć się dalsze szczegóły tego rajdu: https://www.facebook.com/events/516737512684482


Info: UG Dobra - https://dobraszczecinska.pl

 

Reklama r6s