Reklama

 

Gryfus organizuje rajd rowerowy po Gminie Dobra

Gryfus organizuje rajd rowerowy po Gminie Dobra


Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus organizuje Pierwszy Rodzinny Rajd Rowerowy po Gminie Dobra.

Wydarzenie zaplanowane na niedzielę - 30 maja - może odbyć się dzięki dotacjom uzyskanym z budżetu województwa zachodniopomorskiego w ramach Programu Społecznik oraz z budżetu Gminy Dobra w ramach tzw. małej dotacji.

Poznaliśmy kilka szczegółów tego rajdu, którymi dzielimy się już teraz - zapraszając na rajd wszystkich zainteresowanych.

 

To będzie pierwsze takie wydarzenie po dłuższej przerwie, które zorganizuje Gryfus. Informację o nim przedstawił UG Dobra, dzięki czemu możemy zdradzić co nieco na temat tego wydarzenia.

Rajd wystartuje 30 maja o godz. 10:00 z parkingu przy terenie sportowo-rekreacyjnym Mierzynianka w Mierzynie. W zależności od aktualnych na czas wydarzenia ograniczeń sanitarnych w rajdzie będzie mogło wziąć udział od 50 do 300 rowerzystów.

 

 

Trasa rajdu liczyć ma ok. 30km i będzie prowadziła przez wiele miejscowości Gminy Dobra. W ramach rajdu planowane są konkursy dla dzieci i dorosłych oraz pogadanka z dziećmi na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym, którą mają poprowadzić zaproszeni funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie.

Udział w rajdzie będzie bezpłatny, a ponieważ Gryfus do przejażdżki zaprasza całe rodziny - tempo jazdy będzie spokojne, dostosowane do najmłodszych uczestników.

Celem rajdu jest aktywizacja mieszkańców Gminy Dobra, promocja Gminy i aktywnej formy spędzania wolnego czasu. Organizator spodziewa się, że w rajdzie weźmie udział także kilkudziesięciu rowerzystów ze Szczecina i innych gmin.

 

 

Przejazd rowerzystów ma zabezpieczać policja oraz wolontariusze Fundacji Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus.  Wolontariusze Gryfusa będą także wspierali organizację i przebieg rajdu oraz prowadzili konkursy dla dzieci i dorosłych.

Gryfus zapowiada, że Pierwszy Rodzinny Rajd Rowerowy po Gminie Dobra będzie wydarzeniem inicjującym cykl rajdów rowerowych po terenie naszej gminy, mających na celu integrację mieszkańców gminy.

W serwisie społecznościowym Facebook utworzone zostało wydarzenie, w którym mają znaleźć się dalsze szczegóły tego rajdu: https://www.facebook.com/events/516737512684482


Info: UG Dobra - https://dobraszczecinska.pl

 

Reklama