Reklama r2m

 

Gmina Dobra - oferty przetargu dotyczącego kanalizacji deszczowej

Gmina Dobra - oferty przetargu dotyczącego kanalizacji deszczowej


O tym postępowaniu: Eksploatacja i utrzymanie drożności kanalizacji deszczowej na terenie Gminy Dobra - pisaliśmy w grudniu 2021. Tamten przetarg zakończył się unieważnieniem w dość dziwnych okolicznościach.

Rozpisano nowy przetarg i właśnie opublikowano informację z otwarcia ofert.

W porównaniu z poprzednim postępowaniem dla tego zadania informacja ta pokazuje, że to jeszcze jeden przetarg w Gminie Dobra z zaskakującymi zwrotami...

 

Poprzednie postępowanie ogłoszono 2 grudnia 2021 r.  Zainteresowani mieli 12 dni na złożenie ofert.

14 grudnia dokonano otwarcia ofert i ujawniono tym samym: kwotę, jaką zamawiający zamierza przeznaczyć na realizację zadania (300 tys. zł brutto), dane oferentów oraz podstawowe kryteria ofert (głównie: stawkę godzinową).

Wyglądało to tak:

oferent stawka godzinowa
"Poldek Polikowscy sp.j." z Dobrej 190,65PLN
PUIB "ELJOT" Jacek Luterek ze Szczecina 189,49PLN

 

Ponieważ firma ze Szczecina złożyła minimalnie lepszą ofertę - to zgodnie z kryteriami ocen wygrałaby przetarg. Tymczasem tydzień po otwarciu ofert postępowanie zostało... unieważnione.

Pisaliśmy o tym w artykule: Gmina Dobra unieważnia przetarg dotyczący kanalizacji deszczowej

Unieważnienie w takim momencie i deklaracja rozpisania następnego przetargu były co najmniej dziwne - ujawniono oferty (a tym samym oferenci "odkryli karty"), a potem całość została unieważniona.

 

W nowym postępowaniu czas na złożenie ofert był krótszy - tylko 8 dni.

Informacja z otwarcia ofert też wygląda ciekawie - otóż złożona została tylko jedna oferta, przez firmę "Poldek Polikowscy sp.j." z Dobrej, ze stawką godzinową 184,50PLN, a więc niższą (tym samym bardziej konkurencyjną) od oferty wygrywającej w poprzednim postępowaniu.
Kwota całkowitej wartości oferty wynosi 254 610PLN i jest niższa niż kwota, jaką Zamawiający zamierzał przeznaczyć na realizację tego zadania (w tym postępowaniu - 278 647,20PLN).

Jeśli więc komisja przetargowa pozytywnie oceni pozostałe kryteria oferty - to najprawdopodobniej firma "Poldek Polikowscy sp.j." wygra to postępowanie.


Info: UG Dobra

 

Reklama r6s