Reklama r2m

 

Wybory Prezydenta

Gmina Dobra - lider frekwencji w regionie i zdecydowania w Polsce


Mieszkańcy naszej gminy bardzo licznie uczestniczyli w wyborach Prezydenta RP, szczególnie w II turze. Dzięki temu Gmina Dobra została laureatem konkursu Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego "Aktywna gmina. Aktywne osiedle. Aktywne sołectwo" i podziękowania mieszkańcom złożyła Wójt Gminy.

Ponadto - jak informuje portal www.samorzad.pap.pl - Gmina Dobra zajęła 3 miejsce w Polsce wśród gmin z największym poparciem dla R.Trzaskowskiego.

 

Wójt Gminy Dobra opublikowała podziękowania:

"Szanowni mieszkańcy,

Gmina Dobra pobiła rekordową frekwencję w wyborach na Prezydenta RP. 12 lipca, kiedy poszliśmy do urn, frekwencja w naszej gminie wyniosła ponad 77 procent. To obywatelska i prodemokratyczna postawa naszych mieszkańców. Jest to najlepszy wynik w województwie zachodniopomorskim wśród gmin powyżej 10 tys. mieszkańców.

Bardzo dziękuję wszystkim mieszkańcom, wielkie brawa dla całej wspólnoty gminy Dobra"

Jako laureat konkursu "frekwencyjnego" Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego możemy spodziewać się otrzymania z tego tytułu dotacji w wysokości 25 tys. zł. na realizację potrzeb zgłaszanych przez mieszkańców gminy.

 

Co więcej - jak informuje portal www.samorzad.pap.pl Gmina Dobra zajęła 3 miejsce w Polsce w rankingu gmin z największym poparciem dla R.Trzaskowskiego - 74,95%.

Naszą gminę wyprzedziły w tym rankingu tylko Wilanów (gmina-dzielnica Warszawy) - 77,96% oraz gm. Suchy Las (powiat poznański) - 75,47%.


Info: UG Dobra - https://dobraszczecinska.pl , Serwis Samorządowy PAP - www.samorzad.pap.pl

 

Reklama r6s