Reklama r2m

 

Fabryka Inspiracji

Fabryka Inspiracji - pożegnanie z Mierzynem


Podobno wszystko co dobre, kiedyś się kończy… Ale jeśli było dobre - to żal, że się kończy.

Fabryka Inspiracji - firma, która dla wielu Mierzynian i ich pociech stała się naturalną częścią naszej miejscowości - kończy swoją działalność na terenie Mierzyna i przenosi się do Szczecina - pod adres: Śląska 52a/U1.

O powody tej zmiany i dalsze funkcjonowanie zapytaliśmy Panią Magdalenę Staniszewską - twórczynię Fabryki Inspiracji, będącą "motorem" działania tego przedsięwzięcia.

 

Fabryka Inspiracji powstała dokładnie 5 lat temu.  Od początku działała w sąsiedztwie Biblioteki Publicznej - przy ul. Weleckiej 5 - głównie jako szkoła gotowania, ale prowadzone dla dzieci zajęcia miały bardzo często szerszy zakres.

"Po narodzinach córki poświęciłam się temu dziełu, bo uznałam, że Mierzynowi takie miejsce jest potrzebne" - mówi Pani Magda.

Trudno nie nazwać funkcjonowania Fabryki za dzieło - "nie potrafię powiedzieć, ile dzieci przewinęło się przez te 5 lat działania Fabryki Inspiracji, ale o wstrzeleniu się w sedno oczekiwań rodziców i dzieci może świadczyć, że tylko 2 razy w ciągu całego okresu istnienia musieliśmy odwołać zajęcia z powodu braku kompletu uczestników" - dodaje Pani Staniszewska.

 

Blisko 2800 osób lubiących profil Fabryki na Facebooku, kilkadziesiąt opinii składających się na średnią ocenę 4,9/5 - świadczą o ciekawej tematyce zajęć i sposobie ich prowadzenia.

Fabryka Inspiracji zapisała się w historii Mierzyna prowadzeniem warsztatów, półkolonii oraz w sytuacjach awaryjnych (jak strajki nauczycieli) - zapewnieniem opieki nad dziećmi.

 

Co więc spowodowało konieczność rozstania się z Mierzynem?

"Powód jest prozaiczny i życiowy - umowa najmu pomieszczeń zakończyła się 31 grudnia 2019 r. i nie została nam przedłużona. Z tego co mi wiadomo pomieszczenia te mają zostać udostępnione na działalność społeczną na rzecz Mierzynian, a o takie pomieszczenia w naszej miejscowości trudno" - mówi Pani Magda - "Dzięki życzliwości Pani Dyrektor GCKiB w Dobrej mogliśmy funkcjonować w tym miejscu jeszcze 2 miesiące - właśnie do końca lutego, co dało czas na znalezienie nowego miejsca".

 

Szczecin zyska nową formę zajęć dla dzieci - zajęć sprawdzonych i mających już wypracowaną renomę. Czy będzie trudniej w nowym miejscu?

"Początki zawsze są trudne. Ale nowe miejsce to poza akceptowalnymi warunkami finansowymi - 80m2 powierzchni, 2 sale położone na dwóch poziomach i osobny aneks kuchenny. To daje duże możliwości działania i rozwoju Fabryki" - wyjaśnia Pani Magda.

I na koniec zdradza - "Dzieci z Mierzyna, które trafią do nowej siedziby Fabryki postaramy się traktować w sposób szczególny, na przykład w postaci rabatów. Już teraz dzieci, które uczestniczyły w półkoloniach zimowych i ostatnich zajęciach w Mierzynie - otrzymały gratisowy bilet wstępu na jedne warsztaty w Szczecinie."

Szczegóły będą podane na fanpageu Fabryki.

 

No cóż… coś się kończy, coś zaczyna - życzymy Fabryce Inspiracji powodzenia w nowym miejscu i trochę żałujemy, że Mierzyn traci ciekawą formę zajęć dla dzieci…


Info: własna

 

Reklama r6s