Reklama r2m

 

Edukacja dzieci z Ukrainy - platforma nauki zdalnej

Edukacja dzieci z Ukrainy - platforma nauki zdalnej


Szkoły w Polsce są otwarte na przyjmowanie dzieci z Ukrainy, mogą one uczestniczyć w lekcjach, jednak problemem często jest bariera językowa.

Ukraińskie ministerstwo edukacji i nauki we współpracy z Google otworzyło specjalną platformę, na której uczniowie będą mieli możliwość kontynuowania nauki. Ma to zapobiec nieodwracalnym stratom w edukacji spowodowanych wojną.

 

Szkoły, a nawet klasy, będą miały możliwość podjęcia decyzji o tym, jak zajęcia zostaną zorganizowane i jak będą przebiegały. Zatem zdalna edukacja będzie wyglądała w zupełnie inny sposób, niż ten, który znamy z Polski.

Edukacja zdalna w Ukrainie uruchomiona została 14 marca. Platformę do nauki zdalnej można znaleźć pod adresem www.mon.gov.ua.

Platforma nie wymaga rejestrowania się ani logowania i już umieszczono na niej plan lekcji dla poszczególnych klas w języku ukraińskim a także linki do lekcji

Szczegółowe informacje: https://dziendobry.tvn.pl/razem-z-ukraina/poszukiwane-newsy/zdalne-nauczanie-dla-dzieci-z-ukrainy-jak-beda-odbywaly-sie-lekcje-5634485


Info: UG Dobra

 

Reklama r6s