Reklama r2m

 

Nauka w domu

Edukacja domowa - wsparcie dziennika Mierzyn


Mały wkład dziennika Mierzyn w trudnych chwilach wymagających nauki w domu: "Edukacja domowa" - prosta platforma wspierająca naukę zdalną!

Wydawca dziennika Mierzyn udostępnia platformę bezpłatnie dla publicznych placówek edukacyjnych z terenu Gminy Dobra (w miarę dostępności miejsca na serwerze).

 

Do tej pory zapewne zdecydowana większość placówek edukacyjnych uruchomiła już jakąś formę wsparcia zdalnej nauki. Jednakże nie wszyscy to zrobili lub nie potrzebowali rozbudowanych rozwiązań.

Oferowana platforma nie jest systemem e-learningowym - wdrożenie systemu e-learningowego to proces wymagający przygotowania i zaplanowania.

 

"Edukacja domowa" to platforma przygotowana na nagłą sytuację awaryjną, w której się znaleźliśmy. Jest prostym narzędziem, z którego mogą skorzystać placówki edukacyjne, jeśli możliwości tego systemu będą wystarczające do ich potrzeb.

 

"Edukacja domowa" to prosty system wsparcia zdalnego nauczania, oferujący 3 niezależne od siebie moduły:

  1. moduł LMS: udostępnianie prostych form lekcji zestawionych w kursy (przedmioty) - każda lekcja może składać się z tekstu, obrazu, klipu video i jednego załącznika,

  2. moduł Forum: wymiana informacji i dyskusja przez forum dyskusyjne, gdzie tworzone posty mogą zawierać teksty, załączniki, wstawki video

  3. moduł Upload (przesyłanie plików): w którym uczniowie mogą przesyłać na platformę (do nauczycieli) pliki z rozwiązaniami zadań, mogą to być także zdjęcia zrobione smartfonem

 

 Platforma jest udostępniana placówkom edukacyjnym w miarę dostępności miejsca na serwerze - na okres co najmniej do końca czerwca 2020r.:

  • publicznym placówkom edukacyjnym z terenu Gminy Dobra - bezpłatnie

  • niepublicznym placówkom edukacyjnym z terenu Gminy Dobra - w miarę możliwości technicznych, jeśli będzie taka możliwość - także bezpłatnie

  • placówkom edukacyjnym spoza terenu Gminy Dobra - w miarę możliwości technicznych, jeśli będzie taka możliwość - także bezpłatnie

 

Platforma udostępnia konta uczniowskie i nauczycielskie w taki sposób, że do pracy nie wymaga podawania żadnych danych osobowych - ani uczniów, ani nauczycieli (RODO)!

Każda placówka uruchamiana na platformie otrzymuje swoją własną, niezależną instalację platformy, pod własnym, dedykowanym adresem WWW w ciekawej domenie e-dzieciaki.pl

Platformę uruchamiam dla danej placówki, jeśli na korzystanie z niej zdecyduje się przynajmniej jedna klasa w tej placówce - nie wymagam, aby to była cała placówka :)

 

Platforma posiada wersję demonstracyjną (DEMO) pod adresem:

https://demo.e-dzieciaki.pl

Uwaga! Możliwości platformy (także DEMO) są w pełni widoczne po zalogowaniu się. Osoby (nauczyciele) zainteresowani uzyskaniem testowego dostępu (na 3 dni) do wersji DEMO powinni zgłosić taką chęć zgodnie z instrukcją do platformy.

Instrukcja opisująca platformę, zasady uzyskiwania do niej dostępu - dostępna jest w menu "Info" - https://demo.e-dzieciaki.pl/info.

Korzystając z platformy DEMO należy pamiętać, że dane testowe mogą być widoczne dla innych użytkowników testujących DEMO!

 

BARDZO PROSZĘ zainteresowane placówki PRZED zgłoszeniem chęci uzyskania platformy - o zapoznanie się z instrukcją i wersją DEMO, aby stwierdzić, czy tak prosta platforma będzie dla danej placówki/klasy wystarczająca.

Instalacja platformy dla danej placówki pochłania nieco czasu i pracy - nie chciałbym jej wkładać w coś, co nie będzie wykorzystywane...

 

 

Reklama r6s