Reklama r2m

 

Był bal charytatywny - jest pomoc dla Olgi w walce z chorobą

Był bal charytatywny - jest pomoc dla Olgi w walce z chorobą


2-go lutego 2024 roku, w Mierzynie odbył się bal charytatywny, organizowany już po raz czwarty przez Magdalenę Zagrodzką, radną i działaczkę społeczną oraz zespół Wspólnoty Samorządowej Gminy Dobra.

Celem balu była pomoc Oldze Stępień - uczennicy piątej klasy Publicznej Szkoły Podstawowej w Mierzynie, chorującej na nowotwór złośliwy kości.

Stowarzyszenie Wspólnoty Samorządowej Gminy Dobra przekazało dochód z organizowanego balu w kwocie 23 900 zł na rzecz leczenia Olgi, a sam bal uświetnili swoją obecnością: Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Wicewojewoda Zachodniopomorski.

 

W ubiegłych latach bale organizowane przez radną miały na celu pomoc chorym dzieciom. Tak było i tym razem. Pomoc skierowana była dla Olgi Stępień. U dziewczynki tuż przed jej dziesiątymi urodzinami zdiagnozowano guza kości ramiennej prawej, a dokładnie nowotwór złośliwy kości - osteosarcoma wariant osteoblastyczny high - grade.

Walka o zdrowie i życie Olgi rozpoczęła się i po wielu badaniach, intensywnym leczeniu i operacjach we wrześniu ubiegłego roku Olga biła w dzwoń zwycięstwa! Radość, że dziewczynka pokonała wroga nie trwała długo. Badania wykryły guz w udzie.

Wznowa! Najgorsze słowo jakie mogła usłyszeć Olga z rodziną...

W tej chwili Olgi leczenie przeniesiono do Warszawy. Materiał z biopsji zostanie wysłany za granicę na badania molekularne w celu poszukania leku celowanego. Leczenie Olgi generuje dodatkowe koszty, takie jak nierefundowane leki i suplementy, rehabilitację, dojazdy czy pobyt w stolicy.

 

Stowarzyszenie Wspólnoty Samorządowej Gminy Dobra przekazało dochód z organizowanego balu w kwocie 23 900 zł na rzecz leczenia Olgi.

W balu uczestniczył Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Dariusz Wieczorek i Wicewojewoda Dawid Krystek.

Uczestnicy balu oprócz pomocy jaką przekazali Oldze bawili się cudownie przy wspaniałej muzyce DJ Macieja Łagodzińskiego  i pysznym jedzeniu, które serwował Dom Weselny VIVAT.

Wieczór umilił też występ wspaniałych Klaudia Cloudy i Paula Curly Kucharska.

Goście mogli również skorzystać z fotobudki, tworząc wspomnienia z tego wyjątkowego wieczoru.

Organizatorzy dziękują za przekazane przez sponsorów rzeczy na licytację, to nie ocenione wsparcie!

Bal już za nami, a licytacje organizowane przez Stowarzyszenie Wspólnoty Gminy Dobra trwają, wspaniałe aukcje dostępne są na Facebooku pod linkiem: https://facebook.com/groups/630837145541895

Cała społeczność gminy Dobra czeka, by Olga mogła jak najszybciej wrócić do Mierzyna zdrowa i uśmiechnięta!


Tekst i grafika: Wspólnota Samorządowa Gminy Dobra

 

Reklama r6s