Reklama r2m

 

Bezpieczeństwo w okolicy PSP Mierzyn - spotkanie

Bezpieczeństwo w okolicy PSP Mierzyn - spotkanie


Do skutku doszło dzisiaj zapowiadane spotkanie dotyczące możliwości poprawy bezpieczeństwa w okolicy Publicznej Szkoły Podstawowej w Mierzynie.

W spotkaniu uczestniczył m.in. Radny Gminy Dobra - Paweł Malinowski - który na swoim profilu streścił jego przebieg. Przytaczamy poniżej tę informację.

 

Dzisiaj odbyło się spotkanie zorganizowane przez Starostwo Powiatowe w Policach dotyczące bezpieczeństwa pieszych w ciągu w ciągu ulicy Długiej w Mierzynie. Była to już kolejna próba kompleksowego rozwiązania bezpieczeństwa na tym niebezpiecznym odcinku drogi powiatowej. Spotkanie było odpowiedzią na pisma wysłane przez radną Powiatu Polickiego Aneta Rejczyk- Matysiak, Radę Rodziców przy Publicznej Szkole Podstawowej w Mierzynie i Radę Sołecką.

W spotkaniu wzięli udział m.in. Wójt Gminy Dobra Teresa Dera, Wicestarosta Policki Joanna Napiwodzka, dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Mierzynie, komendant Straży Gminnej, policja, radni Powiatu Polickiego, radni Gminy Dobra, przedstawiciele Sołectwa Mierzyn, przedstawiciele Rady Rodziców, przedstawiciele ZDiTM w Szczecinie oraz mieszkańcy Mierzyna.

 

 

Uczestnicy wspólnie odwiedzili wszystkie miejsca będące przedmiotem proponowanych w pismach zmian. Cieszę się, że spotkanie przebiegało w otwartej i życzliwej atmosferze, a zgromadzeni wspólnie szukali optymalnego rozwiązania, które ma poprawić bezpieczeństwo pieszych w ciągu ulicy Długiej w Mierzynie.

Ustalono m.in. montaż słupków na skrzyżowaniu ulic Długiej i Weleckiej, montaż lustra naprzeciwko wyjazdu ze szkoły, doświetlenie przejść dla pieszych i poprawienie oznakowania poziomego. O szczegółach napiszę jak tylko otrzymamy od Starostwa Powiatowego w Policach protokół z dzisiejszego spotkania.

Paweł Malinowski - radny z Mierzyna


Info i foto: profil FB: Paweł Malinowski - radny z Mierzyna

 

 

Reklama r6s