Reklama r2m

 

Adamed SmartUP - rekrutacja

Adamed SmartUP - rekrutacja młodzieży do programu naukowego


Adamed SmartUP to to program naukowo-edukacyjny dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Dwa miesiące temu informowaliśmy o laureacie tego programu - Oskarze Dąbkowskim z Mierzyna.

Teraz rusza rekrutacja do nowej edycji tego programu. Zapraszamy młodzież do zapoznania się ze szczegółami i spróbowania swoich sił!

 

Pierwszym etapem rekrutacji jest jak co roku edukacyjna gra online. Uczniowie zainteresowani obszarem nauk ścisłych i przyrodniczych mają za zadanie rozwiązać szereg problemów i łamigłówek naukowych. Osoby z najwyższą liczbą punktów zostaną zaproszone do kolejnego etapu rekrutacji.

1 października ruszyła gra rekrutacyjna do 7. edycji programu stypendialnego ADAMED SmartUP. Biorący w niej udział uczniowie zmierzą się z wyzwaniem ochrony środowiska. Na rozwiązanie naukowych zagadek z zakresu nauk ścisłych i przyrodniczych mają czas do 15 stycznia 2021. Ci, którzy najlepiej poradzą sobie w tym i kolejnych etapach rekrutacji, będą mogli uczestniczyć w dwutygodniowym obozie naukowym, a następnie programie konsultacji edukacyjnych oraz zdobyć stypendium finansowe.

Gra online ADAMED SmartUP tradycyjnie już, jesienią rozpoczyna rekrutację do programu stypendialnego realizowanego przez Fundację Adamed od 2014 r. Do rozgrywki mogą włączyć się uczniowie szkół ponadpodstawowych z całej Polski w wieku 14-19 lat.

 

Pierwszym krokiem na drodze do rozwoju podczas przyszłorocznego obozu ADAMED SmartUP jest rejestracja na platformie www.adamedsmartup.pl i udział w grze.
O możliwości zrobienia kolejnego zadecyduje wynik osiągnięty podczas rozgrywki. Gracze z najwyższą liczbą punktów zostaną poproszeni o wypełnienie formularzy aplikacyjnych. Na ich podstawie Rada Naukowa programu zaprosi wybranych uczniów na rozmowy kwalifikacyjne, które ostatecznie zdecydują o wyłonieniu 50 uczestników letniego obozu naukowego w 2021 roku.
Po jego zakończeniu 10 uczestników otrzyma tytuł laureata nagrody głównej, a po roku 3 z nich - stypendium finansowe.


Info: Biuro Prasowe Programu ADAMED SmartUP

 

Reklama r6s