Reklama r2m

 

8. Mierzyński Rodzinny Rajd Rowerowy - zapraszamy!

8. Mierzyński Rodzinny Rajd Rowerowy - zapraszamy!


W najbliższą niedzielę (tj. 28 sierpnia) odbędzie się 8. Mierzyński Rodzinny Rajd Rowerowy organizowany przez Fundację Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus oraz Wspólnotę Samorządową Gminy Dobra we współpracy z organizacjami pozarządowymi z terenu Gminy Dobra i mieszkańcami tej gminy.

Zapraszamy! Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ale wymaga wcześniejszej rejestracji uczestnictwa na stronie www.mierzyn.pl.

 

W bardzo spokojnym tempie (około 10 km/h) pokonamy dystans 15 kilometrów jadąc uroczymi ulicami Mierzyna i podziwiając najciekawsze miejsca położone w tej miejscowości (w tym zabytkowy wiatrak, który jest symbolem Mierzyna). Nad bezpieczeństwem uczestników rajdu będą czuwali policjanci z Mierzyna, Polic oraz Szczecina.

Na starcie rajdu rowerzyści otrzymają odblaskowe kamizelki rowerowe oraz pamiątkowe numery startowe. Organizatorzy przygotowali duży zapas wody, aby uczestnicy rajdu mieli możliwość uzupełnienia swoich bidonów podczas przejazdu przez Mierzyn.
Na zakończenie wydarzenia wszyscy uczestnicy rajdu otrzymają pamiątkowe medale przedstawiające wiatrak koźlak z XIX wieku, który jest symbolem Mierzyna, a Centrum Handlowe Ster przygotuje poczęstunek dla wszystkich uczestników wydarzenia (pieczone kiełbaski, prowiant oraz napoje).

Wydarzenie adresowane jest do całych rodzin, w tym najmłodszych dzieci, które są w stanie przejechać trasę rajdu. Uczestnictwo dzieci dozwolone WYŁĄCZNIE pod opieką rodziców lub opiekunów prawnych.
Organizatorzy przypominają, że na gryfusowych wydarzeniach wymagana jest jazda w kaskach zarówno dzieci jak i osób dorosłych. Bezpieczeństwo uczestników rajdu jest priorytetem.

Partnerem wydarzenia jest Centrum Handlowe Ster, które nie tylko udostępnia dla rowerzystów swoje patio, ale jest głównym sponsorem wydarzenia.
Organizację rajdu wspiera również firma Demant oraz Grupa Gezet. Organizatorzy gorąco dziękują firmom za wsparcie tej inicjatywy.

 

Zapisy na rajd prowadzi portal Mierzyn.pl na stronie www.mierzyn.pl/gryfus

Link do trasy rajdu: https://www.traseo.pl/trasa/8-mierzynski-rodzinny-rajd-rowerowy

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/577103157215131

Film z poprzedniej edycji rajdu dostępny jest na kanale Szczecińskiego Klubu Rowerowego Gryfus na serwisie internetowym YouTube: https://youtu.be/4IYZ1mYT0wg


Info i foto: Fundacja Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus

 

Reklama r6s