Reklama r2m

 

8. Mierzyński Rodzinny Rajd Rowerowy - fotogaleria

8. Mierzyński Rodzinny Rajd Rowerowy - fotogaleria


Frekwencja na 8. Mierzyński Rodzinny Rajd Rowerowy organizowany przez Fundację Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus oraz Wspólnotę Samorządową Gminy Dobra zapowiadała się rekordowo - na koniec zapisów była wyczerpana cała pula 160 chętnych!

Niestety - nocna burza i mokry poranek zniechęciły połowę zainteresowanych i na rajd po mierzyńskich uliczkach wyruszyło ok. 80 uczestników. A szkoda - bo pogoda poprawiła się i na mecie rowerzystów powitało słońce i... Gryfusowe atrakcje oraz poczęstunek ufundowany przez CH Ster.

 

Tak jak zapowiadał organizator - w spokojnym tempie pokonaliśmy ok. 15 km uliczkami Mierzyna. Dzięki sponsorom - Demant i CH Ster - uczestnicy mieli zapewnione na starcie kamizelki odblaskowe, a na mecie - także medale i nagrody.

Na starcie, a także w czasie Rajdu wsparcia serwisowego potrzebującym udzielała ekipa sklepu Rowerowy Mierzyn.

Wśród uczestników był cały przekrój wiekowy rowerzystów - od maluchów jadących w wózkach rowerowych, poprzez małe dzieci w doczepkach, poprzez samodzielnych rowerzystów kilku i kilkunasto-letnich, aż do seniorów.  Wszyscy dzielnie pokonali trasę i na mecie posileni kiełbaskami wzięli udział w konkursach przeprowadzanych przez wolontariuszy Fundacji Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus.

Konkursy poprzedziła krótka pogadanka policjanta z Wydziału Ruchu Drogowego, który zwracał uwagę dzieciom na bezpieczeństwo poruszania się na rowerze i nieodzowność jazdy w kasku.

 

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii z rajdu - na ponad 120 zdjęciach chyba każdy uczestnik odnajdzie się:

https://photos.app.goo.gl/jacMfbGLR5o9zDuV7

 

Dostępny jest także krótki film z tego rajdu - na kanale YT Szczecińskiego Klubu Rowerowego Gryfus: https://www.youtube.com/watch?v=B_2Ui_QQkkI


Info i foto: własne

 

Reklama r6s