Reklama r2m

 

WOŚP - 29 finał

29. Finał WOŚP - 2021


Jak co roku w styczniu startuje kolejny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.  Tym razem WOŚP zbiera na zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

Tegoroczny "koncert" Orkiestry wygląda inaczej, a wszystko oczywiście ze względu na epidemię koronawirusa.

 

Finał WOŚP miał się odbyć 10 stycznia 2021 r., jednak ze względu na ograniczenia sanitarne został przełożony na 31 stycznia 2021.

To niedziela "handlowa", dzięki czemu wszyscy, którzy będą robić zakupy 31 stycznia będą mieli możliwość dołączyć się do zbiórki w niemal 10 000 "Puszkach Stacjonarnych" w firmach i sklepach w Polsce i na świecie.

W naszej gminie Puszki Stacjonarne rozlokowane są głównie w sklepach sieci "Żabka" oraz na stacjach benzynowych sieci "Circle K", a ich lokalizację przedstawia mapa: https://arcg.is/09bWmf .

 

Jak informuje WOŚP - w 29. Finale uczestniczyć będzie blisko 120 tysięcy wolontariuszy, zarejestrowanych w 1362 Sztabach (w tym 79 poza granicami kraju).

Ze względu na epidemię tegoroczna zbiórka nastawiona jest na kwestowanie on-line, a sztaby WOŚP wyposażane są w środki ochrony sanitarnej.  Dużą popularność zdobywają eSkarbonki WOŚP, w które Orkiestrę po raz 4 wyposażyła firma Mastercard. Wszystkie eSkarbonki są dostępne pod linkami zaczynającymi się od eskarbonka.wosp.org.pl/.
Wszystkie eSkarbonki rozliczą się automatycznie 1 lutego 2021 r. o godz. 23:59.

Znalezione na grupach z Gminy Dobra eSkarbonki:

Słynny szczeciński wolontariusz - Łukasz Berezak - w tym roku także zdecydował się uruchomić eSkarbonkę - https://eskarbonka.wosp.org.pl/qllhtq . Jego choroba uniemożliwia bezpieczne kwestowanie z tradycyjną puszką.

Transmisja 29. Finału WOŚP rozpocznie się w sobotę 2021-01-30 o godz. 21:00 i zakończy w niedzielę 2021-01-31 przed północą.


Info i grafika: WOŚP - https://www.wosp.org.pl

 

Reklama r6s